Lvíčata začala skvěle. Andorru porazila 8:0

19:44
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalová reprezentace do 21 let vstoupila do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v roce 2013 očekávanou výhrou 8:0 nad Andorrou. Svěřenci kouče Jakuba Dovalila zlomili odpor outsidera třetí skupiny v Mladé Boleslavi už v úvodní čtvrthodině, kdy se střelecky prosadili dvakrát. Za jednadvacítku se dnes třikrát trefil sparťan Kadlec, další trefy přidali při svém debutu v týmu Nitrianský, Wágner, Darida, Petr a Hušbauer.

Česká jednadvacítka foto: ČTK

Jednadvacítka vyhrála tak vysoko počtvrté v historii. Před dvěma lety stejným způsobem zvítězila v San Marinu, v roce 2007 nad Lichtenštejnskem a v roce 2001 proti Bulharsku. Mladí Češi sehrají další duel 6. září proti Arménii v Uherském Hradišti.

Nově se tvořícímu českému týmu se splnilo přání, aby trpaslíka z Pyrenejí nalomil rychlými brankami. Už v šesté minutě sejmul ze "lvíčat" nervozitu sparťan Kadlec, který míč dorazil zblízka po asistenci krajánka z italského Udine Vydry. Souhra dvou českých ofenzivních tahounů předznamenala také nápor domácích, který ve čtrnácté minutě stvrdil druhou trefou Wágner. Ten si přenesl střeleckou formu z ligy, v níž se za Příbram trefil v prvních dvou zápasech.

Neškodná Andorra v kvalifikaci už prohrála zápasy s Walesem a Černou Horou a ani ve svém třetím vystoupení soupeři nekladla větší odpor. Její mladíci se ve městě automobilů jen těžko dostávali za půlící čáru, a když Češi zjednodušili hru a vsadili znovu na přímočaré kombinace, hned slavili úspěch. Průnik na Vydru hosté zastavili jen faulem a Kadlec při penaltě nezaváhal.

Kadlec zaznamenal první hattrick
Ofenzivní chuť z Dovalilova týmu nevyprchala ani po pauze. Hned po čtyřech minutách se z dálky krásně trefil budějovický bek Nitrianský a chvíli po něm soupeře, kterému po dalších inkasovaných brankách viditelně odcházela chuť do hry, po rohu ztrestal záložník mistrovské Plzně Darida.

Gólový apetit nescházel Kadlecovi, který jakoby chtěl dokázat, že ve Spartě sedí na lavičce náhradníků neprávem. Kadlec v 72. minutě zkompletoval hattrick, když ho znovu před brankou přesně našel Vydra. Minutu před koncem se premiérové branky v jednadvacítce při svém prvním startu dočkal i olomoucký Petr, který navázal na stejně úspěšné debuty Wágnera, Daridy a Nitrianského. Stejný kousek ve třetí minutě nastavení předvedl ještě další střídající žolík Hušbauer.

Kvalifikace ME fotbalistů do 21 let:

Česká republika "21" - Andorra "21" 8:0 (3:0)
Branka: 6., 39. z pen. a 72. Kadlec, 14. Wágner, 47. Nitrianský, 54. Darida, 89. Petr, 90+3. Hušbauer. Rozhodčí: Direktorenko - Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lot.). ŽK: Vales, M. San. Diváci: 80.

ČR: Štěch - Nitrianský, Hejda, Čmovš, Novák - Mareček - Vydra, Darida (68.Hušbauer), Kadlec, Navrátil (73. Kopic) - Wágner (57. Petr). Trenér: Dovalil.

Andorra: Oliva - M. San, Vales, Orosa, Fajardo (84. Mollins) - Pousa, Bousenine, Roca, Goncalves (68. Guevara) - Vallis (57. L. San), Alves. Trenér: Ruiz.