Lukakovo divoké finále Evropské ligy: Překonaný rekord, vlastní gól i neúčast při přebírání medailí

Romelu Lukaku po vstřelené vlastní brance ve finále Evropské ligy. foto: Reuters

Kolín nad Rýnyem - Večer jako na horské dráze zažil ve finále Evropské ligy Romelu Lukaku. Belgický útočník si nejdříve vylepšil vlastní rekord, když v soutěži skóroval v 11. utkání za sebou, poté si ale vstřelil vlastní branku, znamenající nakonec výhru Sevilly 3:2. Lukaku si pak po utkání ani nepřišel pro medaili.
  14:53

Byl to pro něj smutný konec jinak rekordní sezony. Romelu Lukaku ve svém premiérovém ročníku v dresu Interu Milán zaznamenal 34 gólů (naposledy podobný kousek v dresu „Nerazzurri“ zaznamenal Brazilec Ronaldo v sezoně 1997/1998), ve finále Evropské ligy se však na sedmadvacetiletého útočníka lepila smůla.

Nejprve byl sice v páté minutě belgický útočník faulován v pokutovém území Diego Carlosem. Proměněným pokutovým kopem vylepšil vlastní rekord, když se v Evropské lize trefil v jedenáctém utkání za sebou, do něhož nastoupil.

Pak to ale přišlo.

Romelu Lukaku po vstřelené vlastní brance ve finále Evropské ligy.
Romelu Lukaku se snaží propálit zakončit přes bránící hráče Leverkusenu.

Nejprve průběh utkání otočil dvěma hlavičkami Luuk de Jong, jenž vstřelil vítězný gól i v semifinále proti Manchesteru United, poté vyrovnal též hlavičkou Diego Godín.

To nejdůležitější přišlo v 74. minutě. Po mele v pokutovém území se dostal míč ke Carlosovi, jehož nůžky si srazil Lukaku do vlastní sítě.

Inter sice mocně sahal po prodloužení, proti byl ale výborně chytající Maročan Bono, jenž dostal přednost před Tomášem Vaclíkem. Sevilla tak neprohrála ani šesté finále Evropské ligy a potvrdila dominanci v této soutěži.

Lukaku byl rozhodující situací finále natolik rozladěný, že si na pódium nedošel ani pro stříbrnou medaili.