7. ledna 2016 14:43, aktualizováno  15:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šafářová vynechá Australian Open, po bakteriální infekci stále není zcela fit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Česká tenistka Lucie Šafářová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká tenistka Lucie Šafářová. | foto: ČTK

PRAHA Tenistka Lucie Šafářová stále zápolí s následky bakteriální infekce, a proto se odhlásila z Australian Open. „Léčení se zkomplikovalo, nemohla jsem pořádně trénovat,“ vzkázala přes mluvčího fedcupového týmu světová devítka.

V uplynulém roce prožila Šafářová asi nejkrásnější chvilky kariéry. Od srpna však musela strpět sérii zklamání.

Osmadvacetiletá levačka z Brna si ve finále turnaje v New Havenu proti kamarádce Petře Kvitové poranila břišní sval. Následně vypadla hned v 1. kole US Open a po dovolené ji do nemocnice zahnala bakteriální infekce.

Stihla se sice protlačit do elitní osmičky pro Turnaj mistryň, nicméně jen pomalu se dostávala do pohody a vracející se potíže ji vyřadily z finále Fed Cupu proti Rusku i z tradičního Hopman Cupu v Perthu. Bohužel pořád není úplně fit, což ji přimělo odhlásit se z prvního grandslamu sezony.

Tým Lucie Šafářové v čele s trenérem Robem Steckleym.
Lucie Šafářová se svým koučem Robem Steckleym.

„Léčení se v posledních dnech zkomplikovalo, a tak jsem nemohla absolvovat tréninky, které by mi umožnily odletět na turnaje do Austrálie kvalitně připravena,“ vysvětlila.

„Proto jsem se rozhodla odhlásit se, nezatěžovat organismus cestováním a soustředit se na doléčení a postupnou rekonvalescenci.“

V Melbourne si mohla výrazně polepšit v žebříčku, neboť se loni na Australian Open poroučela už po úvodním utkání se Švedovovou.

Měla tam taky obhajovat titul ve čtyřhře s Američankou Mattekovou-Sandsovou. Výpravu za letním sluncem na jižní polokouli ovšem musí tentokrát vynechat.

„Stále mě totiž bolí klouby, a tak se zatím nemohu připravovat tak, jak si já i můj trenér představujeme. Stoprocentní zatím stále nejsou ani biochemická vyšetření,“ citoval ji mluvčí fedcupového týmu Karel Tejkal.

Právě v týmové soutěži proti domácím Rumunkám v Kluži by se mohla po pauze poprvé objevit. Půjde-li vše optimálně, jak sama podotýká. „Pokud ne, soustředím se na americké turnaje WTA,“ oznámila.

Pochopitelně jí není vůbec veselo. Konečně si splnila sen, probojovala se do Top 10, vyhýbala se zraněním... A pak si na ni zasedla smůla.

  • 0Diskuse