Los Angeles míří za pohárem, Rangers udolalo opět v prodloužení

7:30aktualizováno  9:12
LOS ANGELES - Hokejisté Los Angeles jsou v polovině cesty za vítězstvím ve Stanley Cupu, když ve druhém finálovém utkání NHL udolali na svém ledě New York Rangers 5:4 ve druhém prodloužení a v sérii vedou 2:0 na zápasy. Kings se stejně jako v předchozím duelu vyhrabali z dvoubrankové ztráty a vítězství jim zařídil v čase 90:26 kapitán týmu Dustin Brown.

Los Angeles míří za pohárem, Rangers udolali opět v prodloužení. foto: Reuters

Domácí před startem duelu prohlašovali, že si musí pohlídat úvod zápasu, jenže historie se opakovala. Rangers si v první části opět vypracovali dvoubrankový náskok a na obou trefách se podílel obránce Ryan McDonagh. V prvním případě prošla jeho střela od modré čáry chumlem hráčů až do sítě, ve druhém jeho ránu dorazil Mats Zuccarello.

V prostřední třetině padly čtyři branky. Kings po zásazích Jarreta Stolla a Willieho Mitchella snižovali na rozdíl jedné trefy, ale soupeři vždy rychle vrátil dvougólové vedení Martin St. Louis a Derick Brassard. Přesto hosté nadějný stav ve třetím dějství neudrželi.

ČTĚTE VÍCE

Kontaktní branku dal Dwight King a gólman Rangers Henrik Lundqvist se v té chvíli hodně zlobil na rozhodčí, protože mu autor gólu svým počínáním v brankovišti znemožnil stoprocentně zasáhnout. Vzápětí využil zmatků v obraně hostí nejlepší střelec letošního play off Marián Gáborík. Napínavé utkání, v němž měly oba týmy v prodloužení šance rozhodnout, ukončil Brown v 91. minutě šikovnou tečí střely Mitchella.

Série se nyní přesouvá do New Yorku, kde bude v pondělí pokračovat třetím duelem.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...