Lorenzo má cestu k titulu volnou. Pedrosa si zlomil klíční kost

9:27
MOTEGI - Španěl Dani Pedrosa si při dnešním tréninku na VC Japonska silničních motocyklů zlomil klíční kost a zřejmě uvolní Jorgemu Lorenzovi cestu k titulu v MotoGP. Podle agentury Reuters je totiž pravděpodobné, že vynechá příští tři závody, které se konají tento víkend a v následujících dvou týdnech.

Závod ve třídě MotoGP v Brně na Masarykově okruhu zvítězil opět Jorge Lorenzo (s číslem 99) Valentino Rossi s číslem 46 skončil na 5 místě. foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Pedrosa utrpěl několikanásobnou zlomeninu klíční kosti po pouhých šesti minutách tréninku na okruhu v japonském Motegi. Jako jediný ještě teoreticky mohl ohrozit Lorenza v čele celkového pořadí, pět závodů před koncem na něj ztrácel 56 bodů. Vzhledem k očekávané zdravotní pauze je však velmi pravděpodobné, že manko nesmaže.

V prvním tréninku kategorie MotoGP na nedělní závod byl nejrychlejší Ital Valentino Rossi. Kubaturu do 125 ccm ovládl Španěl Nicolás Terol, český jezdec Jakub Kornfeil obsadil 20. příčku. Na stejném místě dojel i Karel Abraham v Moto2, vyhrál Španěl Julián Simón.