Londýnská Chelsea míří vstříc titulu. Anglickou ligu vede už o jedenáct bodů

18:10
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea porazili v 26. kole anglické ligy o záchranu bojující Swansea 3:1. Na prvním místě tabulky tak zvýšili náskok na jedenáct bodů, druhý Manchester City má však utkání k dobru. Domácím celkům se v sobotu dařilo, uspěl Everton, Crystal Palace i West Bromwich Albion. Nezvítězil pouze Hull City, který remizoval s Burnley

Střelec třetí branky Diego Costa. foto: Reuters

Chelsea poslal do vedení v 19. minutě Cesc Fábregas, který nastoupil k jubilejnímu 300. utkání v soutěži. Swansea ale v nastavení prvního poločasu vyrovnala, když se hlavou po přímém kopu trefil Llorente.

Domácím po změně stran v 72. minutě vrátil vedení Pedro, jehož střela zaskočila brankáře Fabianského. V samém závěru pak dal výsledku konečnou podobu Costa.

Důležité body v boji o záchranu vybojovalo londýnské Crystal Palace, jež porazilo Middlesbrough brankou Patricka van Aanholta. Tým, který od prosince vede kouč Sam Allardyce, opustil sestupové pásmo, naopak mistrovský Leicester do něj před pondělní dohrávkou s Liverpoolem spadl.

Poslední v tabulce zůstává Sunderland, který prohrál 0:2 v Evertonu. Předposlední Hull remizoval s Burnley 1:1, stejným výsledkem skončil i duel Watfordu s West Hamem. Čtvrté domácí vítězství v řadě slaví West Brom, byť s Bournemouthem doma prohrával.

Zápas Arsenalu v Southamptonu byl odložený kvůli účasti domácích v nedělním finále Ligového poháru.