Liverpool stále stoprocentní. Chelsea i City vyhráli, Tottenham uspěl o deseti

Rozpor v utkání Chelsea - Brighton. foto: Reuters

Aktualizováno
Sheffield - Fotbalisté Liverpoolu vyhráli i sedmý zápas v sezoně anglické ligy. Svěřenci Jürgena Kloppa zvítězili na hřišti nováčka Sheffieldu 1:0 a vedou neúplnou tabulku o osm bodů před Manchesterem City. Obhájci titulu mají k dobru večerní duel na stadionu Evertonu.
  15:37aktualizováno  18:40

Liverpool v Premier League vyhrál 16. utkání za sebou. V případě dalších dvou vítězství úřadující vítězové Ligy mistrů vyrovnají rekordní šňůru Manchesteru City z roku 2017.

Tottenham doma zdolal Southampton 2:1, přestože od 31. minuty hrál bez vyloučeného obránce Sergeho Auriera. Všechny góly padly už v prvním poločase. Na úvodní trefu Tanguye Ndombeleho odpověděl Danny Ings, který potrestal hrubku brankáře Huga Llorise.

Rozpor v utkání Chelsea - Brighton.
Gino Wijnaldum hrdinou Reds.

Kanonýr Harry Kane ale ve 43. minutě zařídil Spurs tři body a posun na čtvrtou pozici. Tottenham se částečně omluvil fanouškům za úterní senzační vyřazení z Ligového poháru s Colchesterem ze čtvrté ligy.

Chelsea na svém stadionu zdolala Brighton 2:0 a je v neúplné tabulce šestá. Góly „Blues“ dali po změně stran Jorginho z pokutového kopu a Willian. Londýnské mužstvo pod trenérem Frankem Lampardem poprvé v sezoně udrželo čisté konto. Na třetí příčce je další londýnský tým West Ham i po remíze 2:2 v Bournemouthu.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Sheffield United - Liverpool 0:1 (70. Wijnaldum), Aston Villa - Burnley 2:2 (33. El Ghazi, 79. McGinn - 68. Rodriguez, 81. Wood), Bournemouth - West Ham United 2:2 (17. King, 46. C. Wilson - 10. Jarmolenko, 74. Cresswell), Chelsea - Brighton 2:0 (50. Jorginho z pen., 76. Willian), Crystal Palace - Norwich 2:0 (21. Milivojevič z pen., 90.+2 Townsend), Tottenham - Southampton 2:1 (24. Ndombele, 43. Kane - 39. Ings), Wolverhampton - Watford 2:0 (18. Doherty, 61. vlastní Janmaat), Everton - Manchester City 1:3 (33. Calvert-Lewin - 24. Gabriel Jesus, 71. Mahriz, 84. Sterling).