Liverpool si zastřílel, vyhrál i Manchester United

20:00
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United porazili v 18. kole anglické ligy venku West Bromwich 2:1 a z druhého místa ztrácejí na Manchester City znovu 11 bodů. Liverpool zvítězil na hřišti Bournemouthu jasně 4:0 a bodoval v devátém utkání po sobě. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa se posunuli na čtvrté místo tabulky o bod před Arsenal.

Fotbalisté Liverpoolu si v Bournemouthu zastříleli. foto: ČTK

Citizens porazili ve šlágru Tottenham 4:1, v lize vyhráli už pošestnácté v řadě

Manchester vedl na hřišti West Bromwiche po poločase o dvě branky. V 27. minutě nacentroval Rashford do vápna a Lukaku hlavou překonal gólmana Fostera.

Belgický kanonýr se v osmi ligových duelech proti West Bromwichi podílel na stejném počtu branek: pět dal a na tři přihrál. O několik minut později zvýšil Lingard, když směr jeho střely ve vápně změnil obránce Hegazi.

V 77. minutě vykřesal domácím naději veterán Barry, který nastoupil už v 36. ligovém zápase proti „Rudým ďáblům“. Po rohovém kopu a skrumáži ve vápně dopravil míč do De Geovy branky.

Z následného tlaku už ale West Bromwich nic nevytěžil a zatím mu nepomohl ani příchod trenéra Alana Pardewa. Na vítězství čeká už 16 zápasů, z nichž vydoloval jen osm bodů za remízy.

„Myslím, že jsme si vyhrát zasloužili. Byli jsme lepším týmem. Dlouhou dobu jsme zápas kontrolovali,“ uvedl trenér vítězů José Mourinho.

„Měli jsme několik šancí definitivně rozhodnout, ale věděl jsem, že oni zareagují. V druhém poločase jsme nehráli s takovou intenzitou jako před přestávkou,“ dodal.

Výsledky 18. kola:

West Bromwich - Manchester United 1:2 (77. Barry - 27. Lukaku, 35. Lingard),
Bournemouth - Liverpool 0:4 (20. Coutinho, 26. Lovren, 44. Salah, 66. Firmino).

„Tým, který jsem vybral, nebyl ten správný. Měl jsem nasadit více čerstvých hráčů, ale oni se předvedli tak dobře v Liverpoolu. Jsem nový trenér, chtěl jsem těm hráčům ukázat důvěru, ale asi jsem měl udělat dvě nebo tři změny,“ přiznal Pardew.

Ten v sestavě West Bromwiche vyměnil jen jednoho hráče oproti duelu v Liverpoolu (0:0). Místo Robsona-Kanua v útoku nastoupil Burke.

V duelu Bournemouth - Liverpool byl hodně vidět útočník hostů Coutinho. Už v 11. minutě mohl otevřít skóre, z přímého kopu ale trefil tyč. O chvíli později už se radoval z gólu, když úspěšně zakončil povedenou samostatnou akci.

V 26. minutě „Reds“ zvýšili náskok. Firmino ještě udržel balon ve hřišti a z pravé strany nacentroval do vápna, kde hlavou pohotově skóroval Lovren. Na druhé straně mohl snížit Defoe, jeho pokus ale skončil na brankové konstrukci.

Do přestávky naopak Liverpool přidal další zásah. Salah si poradil s dvěma obránci a po střele k vzdálenější tyči zaznamenal dvacátý soutěžní gól v sezoně, což se v liverpoolském dresu naposledy povedlo Luisi Suárezovi a Danielu Sturridgeovi v ročníku 2013/14.

V 66. minutě přidal gól také Firmino po centru krajana Coutinha, který se v posledních deseti venkovních soutěžních zápasech podílel na 15 brankách: osm dal a u sedmi asistoval.