Liverpool po obratu vrátil Arsenalu prohru ze Superpoháru, slaví i Aston Villa

Liverpool po obratu vrátil Arsenalu prohru ze Superpoháru foto: ČTK

Londýn - Liverpool ve 3. kole anglické fotbalové ligy porazil Arsenal 3:1 a vrátil londýnskému soupeři srpnovou porážku v penaltovém rozstřelu v Superpoháru. Mistrovský celek v duelu dvou dosud stoprocentních týmů ještě v prvním poločase otočil skóre, které ve 25. minutě otevřel francouzský útočník Alexandre Lacazette po nešikovném pokusu obránce Andrewa Robertsona o odvrácení centru.
  23:07

Obrat skóre zařídili rovněž z bezprostřední blízkosti Sadio Mané, který stejně jako Lacazette skóroval v sezoně už potřetí, a právě Robertson. V závěru Diogo Jota v prvním ligovém startu po příchodu z Wolverhamptonu zpečetil výsledek skrytou střelou z hranice velkého vápna.

Liverpool po obratu vrátil Arsenalu prohru ze Superpoháru

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Fulham - Aston Villa 0:3 (4. Grealish, 15. Hourihane, 48. Mings),

Liverpool - Arsenal 3:1 (28. Mané, 34. Robertson, 88. Jota - 25. Lacazette).

Fotbalisté Aston Villy zvítězili na hřišti Fulhamu 3:0 a vyhráli i druhý zápas v sezoně. Domácímu nováčkovi nevyšly úvodní pasáže v obou poločasech. Už po čtvrthodině hry prohrával po gólech Jacka Grealishe a Conora Hourihanea, kteří zužitkovali přihrávky Johna McGinna. Tři minuty po změně stran završil výsledek Tyrone Mings.

Aston Villa, jež v minulé sezoně tak tak udržela prvoligovou příslušnost, zůstala v soutěži jako jediná bez obdrženého gólu. Zato Fulham dosud pokaždé inkasoval nejméně tři branky a je bez bodu na dně tabulky.