Liverpool nejprve posílil Maxi, poté překvapivě vypadl z F.A.Cupu

23:48
LIVERPOOL - Novou posilou fotbalistů Liverpoolu se stal argentinský záložník Maxi Rodríguez, který přestoupil zdarma z Atlétika Madrid. S anglickým klubem dnes podepsal smlouvu na tři a půl roku. O pár hodin později ale nejen nová posila viděla na vlastní oči další překvapivý výsledek "Reds". Liverpool podlehl v prodloužení opakovaného zápasu 3. kola F.A.Cupu Readingu 1:2 a ze slavné soutěže vypadl.

Liverpool se trápí. foto: ČTK

Devětadvacetiletý reprezentant by mohl za Liverpool nastoupil už v sobotním ligovém utkání proti Stoke. Maxi Rodríguez se na Anfield Road setká s bývalým spoluhráčem z Atlétika Španělem Fernandem Torresem a také kamarádem z národního týmu Javierem Mascheranem.

"Může hrát na třech postech, nalevo, napravo i jako druhý útočník. Má vstřícnou povahu, přesně takového hráče jsme hledali," uvedl trenér Liverpoolu Rafael Benítez, jehož tým prožívá neúspěšnou sezonu. V anglické lize je sedmý a v Lize mistrů nepostoupil ze základní skupiny.

Liverpool opět vyhořel
A aby nebylo trablů dost, nejúspěšnější anglický celek historie navíc vypadl také z F.A. Cupu. Ve 3. kole nejstarší klubové soutěže na světě nestačil v opakovaném zápase na Reading, kterému podlehl 1:2 v prodloužení.

Svěřenci kouče Rafaela Beníteze tak porážkou jen podtrhli mizernou sezonu. Remízou 1:1 skončil už první vzájemný zápas v Readingu, a tak se dnes oba týmy utkaly znovu. K postupu měl dlouho blíže Liverpool, přestože skórovali jen hráči hostů. V nastavení prvního poločasu si dal nešťastně vlastní gól Ryan Bertrand.

Readingu se však povedlo vyrovnat z penalty v 94. minutě a v desáté minutě prodloužení rozhodl Shane Long. Reading, na jehož lavičce už seděl po zranění český záložník Marek Matějovský, čeká ve čtvrtém kole poháru Burnley.