Liverpool gólem v nastavení porazil Burnley a neprohrál již 16. zápas v řadě

18:35
LIVERPOOL - Ve čtvrté minutě nastavení vybojovali fotbalisté Liverpoolu vítězství 2:1 na hřišti Burnley a prozatím se bodově dotáhli na třetí Manchester United. Ten v rámci novoročního 22. kola Premier League nastoupil v 18:30 proti Evertonu.

Sadio Mane (vpravo) a Philippe Coutinho z Liverpoolu foto: ČTK

Favoritovi zajistil výhru estonský obránce Klavan hlavičkou na brankové čáře. Liverpool díky němu neprohrál ani 16. soutěžní zápas v řadě. V sobotu svěřenci Jürgena Kloppa zdolali v lize těsně Leicester.

„Šest bodů během dvou dnů - to jsem nikdy předtím neměl,“ radoval se Klopp. „Jsem strašně rád, protože to byl těžký zápas ve složitém počasí s větrem a deštěm,“ dodal.

Klavan vrátil v poslední chvíli hostům vedení, které jim předtím po hodině hry zajistil Mané střelou pod břevno z hranice pokutového území. V dresu Burnley vyrovnával v 87. minutě Gudmundsson.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Brighton - Bournemouth 2:2 (5. Knockaert, 48. Murray - 33. S. Cook, 79. Wilson), Burnley - Liverpool 1:2 (87. Gudmundsson - 61. Mané, 90.+4 Klavan), Leicester - Huddersfield 3:0 (53. Mahrez, 60. Slimani, 90.+2 Albrighton), Stoke - Newcastle 0:1 (73. Pérez), Everton - Manchester United 0:2 (57. Martial, 81. Lingard).