2. listopadu 2011 20:29, aktualizováno  21:58 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Litvínov vyrovnal v závěru, pak uspěl i v nájezdech

Litvínov - Slavia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Litvínov - Slavia. | foto: ČTK

LITVÍNOV Hokejisté Pardubic vyhráli v 18. kole extraligy porazili Zlín 6:1, když sice po první třetině prohrávali 0:1, ale čtyřmi góly v druhé třetině strhli vítězství na svou stranu. Dvěma góly včetně vítězného se podílel na úspěchu Východočechů útočník Jan Kolář. Zlín prohrál počtvrté za sebou a při této sérii vstřelil jen dvě branky.

Litvínov - Slavia 6:5 SN

Branky a nahrávky: 8. Gerhát (Hanzl, Stříteský), 13. Lukeš (V. Hübl, Jareš), 14. Stříteský (Frolík, Trávníček), 29. Ručinský (Kubát, Hanzl), 60. Lukeš (V. Hübl), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 12. V. Růžička ml. (Roth, T. Svoboda), 21. T. Hertl (Krenželok), 25. Krenželok (Tomica), 27. V. Růžička ml. (T. Svoboda, Vašíček), 31. T. Hertl (V. Růžička ml., Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5, navíc Vašíček, Furch (oba Slavia) oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3425.

Pardubice nastoupily s novou ofenzivní posilou Pavlem Brendlem, který si ve své premiéře připsal jednu asistenci. Domácí měli razantní nástup a v úvodních dvou minutách prakticky nepustili soupeře z jeho obranného pásma, jenže se střelecky neprosadili. Ve 13. minutě poprvé zahrozil Zlín, ale Honejskův průnik zmařil gólman Růžička. V 17. minutě už ale pardubický gólman kapituloval, když Tesaříkovu střelu od modré čáry tečoval Roman Vlach.

Druhé dějství ale patřilo Pardubicím, které rozhodly čtyřmi góly o vítězi utkání. Ve 25. minutě měli ještě hosté štěstí, když Starý trefil tyčku, ale za dvě minuty už vyrovnal Nahodil. V polovině utkání dostal Východočechy do vedení po Koukalově přihrávce útočník Kolář. V 35. minutě zvýšil na 3:1 střelou pod horní tyč Sim a 46 sekund před pauzou využil přesilovku Buchtele.

Závěrečnou třetinu začal Zlín v početní výhodě, ale domácí oslabení bez problémů přečkali. Pardubičtí odolali i další snaze Zlína o nápor a v 51. minutě naopak zvýšil náskok útočník Kolář. Výsledek dovršil ještě v 57. minutě Kousal, který tak skóroval ve třetím zápase za sebou.

Další středeční výsledky

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Nahodil (Radil), 31. Kolář I (Koukal, Sičák), 35. Sim (T. Nosek, Borer), 40. Buchtele (Kolář II, Brendl), 51. Kolář I (Starý, Koukal), 57. Kousal (Buchtele) - 17. Roman Vlach (Tesařík, Galvas). Rozhodčí: Polák, Smitka - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:10, Buchtele (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7120.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sn. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Bartovič (P. Nedvěd, Kudrna), 27. Vak (L. Krejčík), rozhodující sam. nájezd Bárta - 1. Mikeska (Gřegořek, Zaťovič), 12. Skuhravý (Mocek, Mikeska). Rozhodčí: Souček, Šír - Bádal, Kis. Vyloučení: 4:2, navíc Kudrna (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4122.