Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Litvínov vládne extralize, Chomutov zůstává bez bodu

21:51
PRAHA - V neděli pokračovala hokejová Tipsport extraliga šestým kolem. Litvínov díky výhře nad Olomoucí 2:1 zůstává dále bez porážky na prvním místě, bodově se situace nemění ani v Chomutově, ten je po prohře na Spartě 1:4 stále bez bodu a poslední. Brno rozhodlo o výhře 2:1 gólem 19 vteřin před koncem.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov. Brankář Chomutova Aleš Stezka inkasuje druhý gól, vpravo je střelec Petr Vrána ze Sparty. foto: ČTK

Liberec potěšil domácí fanoušky, kteří viděli osm gólů svého týmu. Dvěma trefami se uvedl i střelec Michal Bulíř.

Vyrovnané utkání v Plzni rozhodovalo až prodloužení. V něm se radovaly Pardubice díky Rostislavu Maroszovi, jenž využil rozhozeného postavení plzeňského brankáře Milčakova a svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství. Brankář hostů Ondřej Kacetl čelil 41 střelám.

Hradec Králové si proti Karlovým Varům připsal šesté vítězství v řadě.

Sparta - Chomutov 4:1

Hokejisté Sparty přivítali po dvou ligových porážkách poslední Chomutov. Do vedení šli domácí ve 14. minutě po sehrané přesilové hře, na jejímž konci stál Petr Kumstát. Na konci třetiny zvyšoval kapitán Petr Vrána. Utkání překlenulo do uvolněného tempa až herního trápení, čehož však Chomutov ve svůj prospěch nevyužil. Naopak ještě dvakrát inkasoval. I když ani Machovský nakonec s čistým kontem neodešel, Ivan Huml jej překonal v samotném závěru. Chomutov je v extralize i po šesti zápasech bez bodu.

Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Pech, Kalina), 20. P. Vrána (Kudrna, Říčka), 52. T. Pavelka (Kudrna, Vrána), 56. Forman (Pech) - 59. Huml (Jank, Vantuch). Rozhodčí: Bejček, Jeřábek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 5971.

Sparta: Machovský - Blain, Kalina, T. Pavelka, Košťálek, Gregorc, Delisle - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Jarůšek, Klimek, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Černoch, Sill, Smejkal - Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Chomutov: Stezka - Jank, J. Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Valach - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Vantuch, Huml, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Koblasa - J. Stránský, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Liberec - Mladá Boleslav 8:3

Liberec si proti Boleslavi s chutí zastřílel. Po inkasované brance se činili dvougóloví Jaroslav Vlach a Michal Bulíř. Mezi střelce se později dostali i Tyler Redenbach, Marek Kvapil, Radan Lenc a Jakub Valský. Mladá Boleslav řádnou odpověď nenašla a z Liberce odjela s výpraskem. Bílí Tygři si připsali čtvrté vítězství v řadě.

Branky a nahrávky: 11. J. Vlach (Teplý), 17. Bulíř (Lenc), 20. Bulíř (M. Kvapil), 32. J. Vlach (Teplý), 40. Redenbach (Šmíd, Ševc), 40. M. Kvapil, 41. Lenc (M. Kvapil, Derner), 53. Valský (Redenbach, Stříteský) - 4. Žejdl (Orsava), 50. P. Musil (Vondrka), 58. Orsava (Žejdl). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - J. Svoboda, Rampír. Vyloučení: 3:5, navíc Němeček (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 6112.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc - L. Hudáček, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Valský, Redenbach, Ordoš - Teplý, Lakatoš, J. Vlach - od 41. navíc Jeník. Trenéři: Pešán a Augusta.

Mladá Boleslav: Krošelj (21. Kantor) - Bernad, Jan Hanzlík, Pláněk, Němeček, Kotvan, Dlapa, od 41. navíc Kurka - Klepiš, Žejdl, Orsava - Vondrka, Skalický, Pacovský - M. Látal, P. Musil, D. Šťastný - M. Procházka, Najman, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.

Plzeň - Pardubice 2:3 po prodloužení

Vyrovnané utkání v Plzni začalo lépe pro hosty, přečíslení čtyři na tři proměnil v 11. minutě prudkou střelou Patrik Poulíček. Domácí vyrovnali o tři minuty později v přesilové hře, to se prosadil od modré čáry Lukáš Kaňák. O další srovnání se postaral David Stach ve 36. minutě, dvě minuty před tím totiž poslal Pardubice znovu do vedení Rostislav Marosz. Zápas došel do prodloužení, v něm Pardubice na nic nečekaly, o zisk druhého bodu se postaral právě Marosz.

Branky a nahrávky: 15. L. Kaňák (Gulaš), 36. Stach (Preisinger) - 11. Poulíček (P. Sýkora, Miromanov), 34. Marosz (Kusý, Holland), 61. Marosz ( S. Treille, Hrabal). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Lhotský, Kis. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5765.

Plzeň: Milčakov - Jones, J. Kindl, Allen, L. Kaňák, Čerešňák, Pulpán - Gulaš, Nedorost, Indrák - Kratěna, Preisinger, Stach - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka, od 24. navíc Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.

Pardubice: Kacetl - Cardwell, Wishart, Holland, Hrabal, Miromanov, Čáslava, - Vondráček, Bubela, Rolinek - S. Treille, Marosz, Kusý - P. Sýkora, Poulíček, Perret - Dušek, Venkrbec, T. Svoboda - Mandát. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Hradec Králové - Karlovy Vary 4:2

Hokejisté Hradce dlouho nečekali, už v sedmé minutě využil přesilovou hru obránce Petr Zámorský. Na 2:0 zvyšoval díky přečíslení Petr Koukal. Vedení Hradci zůstalo i po zbytek základní hrací doby. Karlovarský gólman Závorka si neporadil s doklepnutím Romana Kukumberga ani s únikem Tomáše Vincoura. Góly Plutnara ani Havránka Západočechům nestačily.

Branky a nahrávky: 7. Zámorský (Vincour, Rosandič), 18. Koukal (M. Chalupa, Smoleňák), 36. Kukumberg (Bezúch, Vopelka), 45. Vincour (R. Pavlík, Dragoun) - 35. Plutnar, 51. T. Havránek z trest. střílení. Rozhodčí: Šír, Horák - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 4684

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Š. Havránek - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Dragoun, R. Pavlík - Paulovič, Miškář, Rákos - Vopelka, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Karlovy Vary: Závorka - D. Krejčí, Sičák, Vágner, Podlipnik, Šenkeřík, Kovačevič, Plutnar - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, T. Mikúš, O. Beránek - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Stloukal, Kverka, T. Havránek. Trenéři: Pešout a Mariška.

Litvínov - Olomouc 2:1

V první třetině padl pouze jeden gól, zato výstavní. Olomouc dostala několika nahrávkami puk až před odkrytou bránu ke Zbyňku Irglovi, jenž nahrávku Buriana bez problému využil. Jenže to bylo všechno, další góly přidal jen Litvínov. Ve 33. minutě srovnal dobře najetý Jan Ščotka. Rozhodující branku vstřelil ve 45. minutě v přesilové hře František Lukeš. Litvínov je po šesti kolech dál bez porážky a drží první místo v tabulce.

Branky a nahrávky: 33. Ščotka (J. Mikúš, L. Doudera), 45. F. Lukeš (Kubát) - 13. Irgl (Burian, Jaroměřský). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Lučan, D. Klouček. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 5568.

Litvínov: Janus - Hunkes, Šesták, Romančík, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Strejček - J. Petružálek, Gerhát, Trávníček - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, J. Mikúš, J. Černý - Jurčík, M. Hanzl, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Olomouc: Konrád - Vyrůbalík, Škůrek, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Dujsík - Jergl, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Holec, Strapáč, Skladaný - V. Tomeček, Mráz, Ostřížek. Trenéři: Tomajko a Moták.

Kometa Brno - Třinec 2:1

Reprízu finále minulého ročníku extraligy rozhodl až závěr utkání. Brno dlouho vedlo díky brance Martina Zaťoviče z 13. minuty. Útočník Komety vyčkal u zadní tyče na nahrávku Jana Štencela, vyslaný puk bez obtíží poslal do odkryté brány. Třinci se sice v 58. minutě podařilo srovnat, jenže 18 vteřin před koncem rozhodl brněnský Plášek.

Branky a nahrávky: 13. Zaťovič (P. Holík, Štencel), 60. Plášek (Kašpar, Štencel) - 58. Krajíček (Marcinko, Roberts Bukarts). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 7306.

Brno: Langhamer - Barinka, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec - Mallet, P. Holík, Zaťovič - Kašpar, J. Hruška, Plášek - Karabáček, Nahodil, R. Zohorna - Köhler, L. Čermák, Dočekal - Horký. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Adámek - Martynek, Marcinko, Dravecký - Svačina, Cienciala, Adamský - Roberts Bukarts, M. Kovařčík, Kofroň - Rudovský, Roman Vlach, Chmielewski - Raška. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...