Litvínov rozstřílel v O2 Aréně Slavii, Liberec v dramatu zdolal Budějovice

21:15
PRAHA - Hokejisté Litvínova vyhráli v druhém utkání předkola play off extraligy na ledě Slavie 5:1 a vyrovnali stav série na tři vítězné zápasy na 1:1. Severočeši rozhodli ve druhé třetině, kdy získali dvoubrankový náskok při signalizovaném vyloučení Vojtěch Kubinčák a v přesilovce Karel Kubát. V závěrečné části ještě pojistili vítězství kapitán Robert Reichel a Michal Dragoun. Třetí duel se hraje ve čtvrtek od 18:10 na severu Čech.

Brankář Slavie Robert Slipčenko inkasuje gól z hole Vojtěcha Kubinčáka. foto: ČTK

Litvínov začal po pondělní porážce aktivně, první šanci ještě spálil Majdan, ale po 78 vteřinách už Severočeši vedli. Reichel přihrál zpoza branky a puk se odrazil od slávistického beka Kadlece za Slipčenkova záda.

2. OSMIFINÁLOVÉ ZÁPASY PLAY OFF

Slavia Praha - Benzina Litvínov 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. T. Svoboda (Červenka, Doležal) - 2. Reichel (Majdan), 24. Kubinčák (Pilař, V. Hübl), 30. Kubát (Reichel, Vopat), 48. Reichel (Švarný, V. Hübl), 54. Dragoun (Jánský) Rozhodčí: Hribik, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 10:10, navíc Pilař (Litvínov) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4872. Stav série: 1:1.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield České Budějovice 6:5 (1:1, 2:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Víšek (Kašpařík, Plodek), 31. Podkonický (Bartovič, Čakajík), 40. Bartovič (Výtisk), 43. Podkonický (Nedorost, Nedvěd), 45. Kašpařík (Podkonický), 60. Derner (Ondřej) - 19. Ptáček (Vak, Veselý), 22. M. Hudec, 32. Gřegořek (Ptáček, Gulaš), 36. Melichárek (Kotrla), 53. Sailer (Micka, Kotrla). Rozhodčí: Homola, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:7. Využití: 3:2. Diváci: 4041. Stav série: 2:0.

Vzápětí mohl vyrovnat Doležal, který trefil tyč, což si sudí po přerušení ověřili u videorozhodčího. Předtím se ještě ocitl v šanci na druhé straně Viktor Hübl a zlobil se, že byl při zakončení faulován.

Litvínov měl více ze hry, Lukešovu ránu ale Reichel vychýlil tečí úplně mimo branku. V deváté minutě při hře čtyř proti čtyřem po přihrávce Viktora Hübla přestřelil z mezikruží osamocený Kubinčák. Gólmana Jaroslava Hübla pak prověřil v oslabení Červenka. Následně se chvíli nehrálo kvůli čistění ledu po krvavém zranění Vašíčka v obličeji.

Litvínov odolal při Trávníčkově trestu, ale v 16. minutě vyrovnal Svoboda, který dostal prostor před litvínovskou brankou. Severočeši přestáli další oslabení a v 19. minutě je podržel Jaroslav Hübl, který dorážku osamoceného Svobody vytlačil na tyč.

Gól padl ve chvíli, kdy chtěl rozhodčí vylučovat
V druhé třetině nejdříve litvínovský gólman vyrazil ramenem Červenkův pokus, ale z opětovného vedení se radovala Benzina. Ve 24. minutě při hře čtyř proti čtyřem a signalizovaném vyloučení napřáhl Pilař, střílenou přihrávkou našel volného Kubinčáka, který zakončoval do odkryté branky. Při vyloučení Vašíčka zahrozil v oslabení Doležal, pak šel pykat i Žižka, ale Litvínov 57 sekund trvající výhodu pěti proti třem nevyužil. Už proti čtyřem ve velké šanci přestřelil Viktor Hübl.

V polovině utkání ale už zvýšil při Doležalově vyloučení Kubát, který povedeným bekhendem zblízka zužitkoval Reichlovu přihrávku. Snížit se nepovedlo rovněž bekhendem Červenkovi a mimo zamířil volný Doležal.

Následně se Slavia dostala z vlastního oslabení do přesilovky, dokonce na 47 vteřin v pěti proti třem, ale snížení se nedočkala. Vondrka pak nepřekvapil litvínovského gólmana zpoza branky a Jaroslav Hübl zasáhl i po Tomicově průniku.

Na začátku závěrečné části nepřekonal Jaroslava Hübla Kůrka a Slavia po sérii vyloučení zápas definitivně ztratila. Při trestu Vašíčka domácí ještě odolali, ale v době, kdy seděli na trestné lavici Žižka a Campbell, zvýšil na tříbrankový rozdíl ranou od modré čáry Reichel. Slavia se snažila zkorigovat stav marně, naopak v 56. minutě dotlačil puk za Slipčenkova záda Dragoun.

PŘESTŘELKA NA SEVERU ČECH

Hokejisté Liberce vyhráli i druhé domácí utkání předkola play off, když v dramatickém klání přestříleli České Budějovice 6:5. Rozhodující branku vstřelil v čase 59:11 obránce Lukáš Derner. Dva góly a nahrávku si v dresu vítězů připsal Andrej Podkonický. Další utkání je na programu ve čtvrtek a Liberec v něm již může rozhodnout o svém postupu do čtvrtfinále.

Výrazně lépe se vydařil vstup do zápasu domácím, neboť již po 98 odehraných vteřinách vedli. Obrana Jihočechů nechala brankáře Turka napospas osamocenému Kašpaříkovi, ten sice ještě neuspěl, ale dorážející Víšek ano. Hosté se dočkali až na začátku 19. minuty, když využili svou čtvrtou přesilovku. Ptáček si sjel mezi kruhy a po pouhých 14 vteřinách poslal zpět do hry faulujícího Špačka.

Druhé dějství bylo na události výrazně bohatší. Střelecké dostihy odstartovali už po 75 sekundách hosté. Sotva se Jihočeši zformovali po dohrávaném oslabení ze závěru první části, řítil se Hudec zcela sám proti Pincovi a střelou nad lapačku vymetl levý horní růžek branky. Na konci 29. minuty pálil nebezpečně Plodek, radost z vyrovnání pro domácí ovšem přineslo až zakončení Podkonického v následné přesilovce.

František Výborný.

V polovině 32. minuty měli hosté k dispozici celé dvě minuty přesilovky pět na tři a využili ji už po 27 vteřinách, když se trefil od modré čáry Gřegořek. Následně dokázali Jihočeši odskočit na dvoubrankový rozdíl zásluhou šťastné trefy Melichárka.

Tygry ovšem vrátil zpět do hry Bartovič, který zužitkoval další přesilovku a pouhé dvě sekundy před druhou přestávkou poslal za Turkova záda odražený kotouč. V úvodu třetí třetiny hráli Liberečtí 53 vteřin čtyři na tři, sice velmi špatně, ale poté přišlo dalších 51 sekund ve dvojnásobné početní převaze a Podkonický po chvilce propálil z mezikruží vše, co mu stálo v cestě - 4:4.

Houpačka ve vývoji skóre se po chvilce opět přehoupla na stranu Severočechů. Ve 45. minutě úspěšně zakončil přečíslení dvou na jednoho Kašpařík. Liberec poté dopravil puk do sítě i pošesté, ale gól nebyl po přezkoumání videozáznamu uznán pro hru vysokou holí. V polovině 53. minuty Gřegořek v nouzi podrazil Bartoviče v samostatném úniku, sám postižený hráč ale při své exekuci proti Turkovi neuspěl.

Uplynulo jen 29 vteřin a bylo naopak vyrovnáno, když puk za Pince se štěstím dopravil Sailer. Přes některé další šance na obou stranách se zdálo, že dramatický duel spěje do prodloužení, ale 49 vteřin před koncem se trefil od modré Derner a rozhodl. Hostům už nepomohl ani oddechový čas a hra bez brankáře. Zvýšit mohl Bartovič, ale trefil jen horní tyčku prázdné branky.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...