Litvínov se dál topí v krizi. Karlovy Vary vyhrály i bez vyřazeného Dudy

19:46aktualizováno  20:41
TŘINEC - Hokejisté Třince se na třetí pokus po rezignaci trenéra Jiřího Kalouse dočkali vítězství, když v dnešním opakování posledního extraligového finále doma zdolali Litvínov 4:2. Karlovy Vary vyhrály i bez vyřazeného Radka Dudy 5:3 ve Zlíně.

Třinecký Zbyněk Irgl se raduje z gólu. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Mistr dvakrát dotáhl ztrátu, na třetí gól Tomáše Kopeckého ve vlastním oslabení už ale odpovědět nedokázal a posedmé v řadě prohrál. Oceláři pod provizorním koučem Reném Muchou poprvé naplno zabodovali a prolomili sérii čtyř porážek.

Obhájce titulu z Litvínova prohrál už posedmé v řadě, v posledních pěti případech navíc vždy minimálně o dvě branky. Nadále mu patří poslední místo extraligové tabulky.

Daří se naopak Mladé Boleslavi, která porazila Vítkovice 4:2 a triumfovala potřetí za sebou. Pět branek padlo už v první třetině, kterou domácí vyhráli 3:2.

Dlouho se pak nikdo nemohl prosadit a poslední gól padl až v poslední minutě do prázdné branky Vítkovic. Vítězný gól si připsal Ovčačík.

Karlovy Vary vyhrály i bez Dudy

Souboj týmů ze spodku tabulky vyšel lépe pro Karlovy Vary, které vyhrály na ledě Zlína 5:3. Všech pět tref si připsaly ve druté třetině.

Hosté nastoupili do utkání bez Radka Dudy, který byl údajně vyřazen z kádru. Měl o tom rozhodnout majitel klubu Karel Holoubek.

„Nevím, co bude dál. Majitel řekl našemu trenérovi, že pojedou beze mě. Panu Holoubkovi se prý nezdála moje forma, podle něj hraju špatně. Zajímavé,“ řekl Duda, který by měl v sestavě Energie chybět i v nedělním zápase proti Olomouci.

Skalp lídra extraligy si připsal Chomutov, který doma porazil Liberec 3:2 po prodloužení. Po minutě nastavení o tom rozhodl Roman Červenka, který se po pravém křídle prodral před branku a prostřelil Schwarze.

Utkání mezi Plzní a Hradcem Králové rozhodovaly až samostatné nájezdy. Úspěšnější v nich byli hosté, kteří tak vyhráli 4:3. Jedná se o jejich čtvrtý triumf v Plzni za sebou. Jediným úspěšným exekutorem byl Bednář, který se trefil už v první sérii.

Do nájezdů dospěl i zápas Pardubic s Olomoucí, který nakonec vyhráli domácí 4:3. Dlouho to vypadalo na tři body pro hostující tým, který ještě během poslední třetiny vedl o dva góly. Nejprve však snížil Rolinek a při power play vyrovnal Gregorc. V nájezdech se pak prosadili Tomášek a Redenbach a zajistili východočeskému týmu vítězství.

21. kolo hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Irgl (Polanský, Matuš), 42. Rákos (M. Doudera), 48. Kopecký (Rufer), 57. Dravecký (Matuš, Klepiš) - 36. F. Pavlík (Havlíček, Piroš), 45. Havlíček (Kubát).

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Žejdl (Stříteský, Voráček), 9. Pacovský (Urban, Trončinský), 16. Ovčačík (Žejdl, Lenc), 60. Urban (Pacovský, Trončinský) - 3. E. Němec (Klok, Balán), 10. Pastor (Burger).

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:0, 1:5, 2:0)

Branky a nahrávky: 39. Žižka (Ondráček), 44. Čachotský (P. Holík, Matějíček), 50. Maruna (Žižka, Matějíček) - 25. Bičánek (Marosz, T. Rachůnek), 29. Harkabus (Koblasa, Kůs), 30. Gorčík (T. Rohan, Osmík), 34. Huna (Bičánek, Marosz), 40. Rodney (Kůs, Koblasa).

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. D. Květoň (V. Růžička ml., Rutta), 41. Skinner (Červenka), 62. Červenka (Pospíšil) - 29. P. Jelínek (Bulíř, Ševc), 35. P. Jelínek.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 3:4 po sam. náj. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Přikryl (Schleiss), 18. Johnson (Kratěna, Pulpán), 40. D. Kubalík (Kracík) - 19. J. Kudrna (Hronek), 31. Dej (Bednář), 49. Kukumberg (Dej, Bednář), rozhodující nájezd Bednář.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 4:3 po sam. náj. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Tomášek (Ščotka), 47. Rolinek (Marcinko), 60. Gregorc, rozhodující nájezd Tomášek - 15. Laš (Houdek), 17. Herman (Holec, Matai), 31. J. Knotek (Skrbek).

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...