Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Litvínov po výměně trenéra zdolal Karlovy Vary

20:30aktualizováno  21:41
Hokejisté Litvínova předvedli v předehrávce 27. kola dokonalý obrat na ledě Karlových Varů a v prvním utkání po odvolání trenéra Vladimíra Kýhose dokázali zabrat po třech porážkách v řadě. Tým Jiřího Kučery, který povýšil z pozice asistenta na post hlavního kouče, prohrával po první třetině 0:2, ale slavil po výsledku 5:2. Verva venku uspěla po pěti porážkách za sebou.

Litvínov - Karlovy Vary foto: ČTK

Hned v úvodní minutě se dostal do slibné příležitosti domácí Košťál, který po přihrávce Kumstáta těsně minul branku hostujícího Litvínova. Střelu Gřegořka o pár minut později vytěsnil Franěk přilbou mimo svou branku. Poté se osmělili i Severočeši a Mensatora zasáhl po akci Trávníčka s Hanzlem. Další možnost měl v přesilovce Kubinčák, ale Mensator jeho pokus pokryl.

Karlovy Vary - Litvínov 2:5

Branky a nahrávky: 15. Zucker, 16. Kumstát (Košťál, D. Nosek) - 24. Lukeš (Pojkar), 26. Lukeš (V. Hübl), 41. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl), 48. Ručinský, 58. Hanzl (Trávníček). Rozhodčí: Homola, Šindler - Bádal, Horinek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 2611.
Sestavy: Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Přindiš, Bombic, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling, Gulaši - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Zaťovič, Pech, Dej - Skladaný, Mikeska, Melenovský - Kuběna, Zucker, Kupec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Litvínov: Franěk - Gula, Kubát, Kousalík, Pojkar, Černošek, Brejčák, Stříteský, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera, Lukeš a Šlégr.

V 15. minutě se již skóre měnilo a radovala se domácí Energie. Zucker překonal Fraňka střelou k levé tyči. Hned za 30 vteřin tečoval Kumstát před litvínovským gólmanem Noskovo nahození, poprvé Franěk situaci zachránil, ale z dorážky už se Kumstát prosadil. Třináctou trefou v sezoně se dotáhl v čele tabulky střelců na sparťana Tona.

Když hned v úvodu prostřední části nevyužil Kumstát další ze svých příležitostí, udeřil Litvínov. Ve 24. minutě po Pojkarově přihrávce snížil střelou mezi Mensatorovy betony Mensatora Lukeš. O dvě minuty později bylo vyrovnáno.

Hostům se po nedovolených zákrocích Gřegořka a Skuhravého, naskytla příležitost hrát 83 vteřin přesilovou hru pět na tři a po 39 sekundách ji využil svou druhou brankou v utkání Lukeš. Vývoj zápasu na karlovarskou stranu se postupně snažili otočit při třech následných přesilových hrách Pech, Nosek a Mikeska. Franěk se ale rozchytal ke spolehlivému výkonu.

Vstup do závěrečné části vyšel Litvínovu. Po 26 vteřinách otočil stav střelou pod horní tyč Kubinčák. Hosté byli nadále aktivní a Karlovy Vary navíc k ničemu nepustili. Ve 48. minutě zvýšil na 4:2 kapitán Ručinský a 142 sekund před koncem dovršil výsledek Hanzl.

Další čtvrteční výsledek extraligy

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 23. Divíšek (L. Čermák, Jakub Svoboda). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 6212.

Sestavy: Brno: Trvaj - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný, Malec - H. Zohorna, Petrovický, Pospíšil - Dlouhý, L. Čermák, Jaroslav Svoboda - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Erat, Holec, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Kladno: Cikánek - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, M. Látal - Valský, Lukáč, Kafka - Bílek, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.