Litvínov letos poprvé vyhrál venku, Slavia prohrála v Liberci

19:39aktualizováno  21:35
TŘINEC - Hokejisté Litvínova se v 19. kole poprvé v sezoně radovali z výhry na kluzišti soupeře. Severočeši vyhráli v Mladé Boleslavi 2:1 po samostatných nájezdech. Utkání rozhodl Martin Jenáček, který jako jediný penaltu proměnil.

Litvínov - Slavia. foto: ČTK

ONLINE ROZHOVOR

Do utkání vstoupil lépe domácí tým, ale z úvodního tlaku vytěžil pouze několik náznaků šancí. Nejvíce zaváněla gólem Hrdelova střela z mezikruží, kterou ale litvínovský gólman Franěk kryl.

Boleslavský tlak poté přerušilo čtyřminutové vyloučení útočníka Macha za nebezpečnou hru vysokou holí. Hosté se ale do trvalého přesilovkového tlaku nedostali a dokonce mohli kapitulovat, když jejich chybu v rozehrávce vystihl Divíšek, ale jeho střelu Franěk zastavil.

V patnácté minutě začal odcházet na protest proti kauze s hráčskými registracemi domácí "kotel" a právě v okamžiku, kdy byla tribuna za brankou poloprázdná, otevřel skóre perfektně provedenou otočkou a přesnou střelou k pravé tyči boleslavský Tvrdík. Místo jásajících domácích fanoušků za brankou hostů, ovšem osamoceně vysel transparent "Šulci, tohle chceš???"

Na 1:1 vyrovnal Ručinský
O vedení ale Boleslav přišla hned v úvodu druhé třetiny, když při přesilové hře zaváhal domácí obránce Jindra a Ručinský z rychlého protiútoku vyrovnal. Do konce druhé třetiny se již diváci vstřelené branky nedočkali, i když oba týmy šance ke skórování měly. Největší nevyužil nepřesně střílející Skuhrovec Domácím mohl získat zpět vedení Nouza, který se dostal hned po naskočení z trestné lavice k puku a ujížděl sám na hostující branku, ale jeho úmysl do bekhendové kličky mu gólman Franěk zneškodnil.

Ve třetí části diváci viděli velmi rychlou a pohlednou hru od obou mužstev, ale okořeněna brankou závěrečná část utkání nebyla. Domácí tým měl sice mírnou optickou převahu, ale větší šance ke skórování měli hosté. Gólman Schwarz ale potvrzoval výbornou formu a předvedl řadu výborných zákroků.

K výhře to ale Středočechům nestačilo. V rozhodujících samostatných nájezdech totiž proměnil svůj pokus jen Jenáček, Franěk všechny tři penalty domácích chytil.

Plzeň přehrála Vítkovice, fanoušci byli fantastičtí
Hokejisté Plzně do zápasu s Vítkovice nevstupovali v tom nejoptimálnějším rozpoložení. Ve vzduchu stále visí strašák v podobě odečtu devatenácti bodů.

Před utkáním také kapitán a generální manažer indiánů Martin Straka nabádal své fanoušky k fandění bez vulgarit a urážet. A plzeňské publikum skutečně ukázalo, že se jedná o jedno z nejlepších v republice. "Chtěl bych pochválit diváky. Jsem rád, že se neuchýlili k vulgaritám a ukázali celé republice, že Plzeň je hokejové město," pochválil své fanoušky také kouč Marian Jelínek - VÍCE O PROTESTECH ZDE

Navzdory všem komplikacím do utkání lépe vstoupili indiáni, k čemuž jim pomohly i přesilové hry. Na konci jedné z nich pálil od modré čáry Jeřábek a díky clonícímu Johnsonovi puk skončil v síti. Branku musel ale potvrdit až videorozhodčí.

Vítkovice pykaly za vyloučení
Vzápětí mohl vyrovnat explzeňský Tomas ve službách Vítkovic, ale jeho pokus zastavila tyč Mazancovy branky. Hosté se ale často scházeli na trestné lavici, a tak Plzeň měla úkol v podobě druhého gólu ulehčený.

Při závaru před Málkem se nejlépe zorientoval Lammers, předložil puk Modrému, který od modré čáry zvýšil na 2:0. Na branku plzeňského beka se zkušenostmi z NHL ale ihned odpověděl Ujčík.

Třetí hřebíček to vítkovické rakve přidal Martin Straka dvě minuty před druhou sirénou. Využil vynikající průnik Jana Heřmana a střelou do odkryté branky vrátil Západočechům dvoubrankový náskok.

V poslední desetiminutovce ještě plzeňské ochozy shlédly dvě branky. Nejprve snížení z hole Ujčíka, ale tři minuty před koncem potvrdil výhru Hanzlík. Plzeň si tak po výhře 4:2 nad Vítkovicemi připsala tři body.

Hokejová Tipsport extraliga - 19. kolo

BK Mladá Boleslav - HC Benzina Litvínov 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Tvrdík (Žabka) - 22. Ručinský (Jenáček), rozhodující nájezd Jenáček. Rozhodčí: Mikula, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3420.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Jeřábek (Johnson, Lammers), 9. Modrý (Lammers), 39. Straka (J. Heřman), 57. Jiří Hanzlík (Vlasák, Straka)- 10. Ujčík (Tomas), 53. Ujčík (Ovčačík). Rozhodčí: Fraňo, Smitka - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5306.

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávka: 22. D. Květoň (Polák), 64. Peterek - 39. Roman Vlach. Rozhodčí: Šindler, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 3906.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vagnerplast Kladno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. D. Hruška (Pech), 42. Pech (D. Hruška) - 53. Kalla. Rozhodčí: Minář, Lacina - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3455.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. R. Hruška (Kvapil, Balej), 35. Balej (Kvapil), 57. Mojžíš (Jaroslav Svoboda) - 23. Koreis (Hromas, Bartánus). Rozhodčí: Hodek, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. Diváci: 7200.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. M. Hořava (Vak, Klimenta), 26. Čakajík (Víšek) - 56. Pospíšil (Žižka, V. Růžička ml.). Rozhodčí: A. Jeřábek, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3, navíc Čakajík (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6314.