Litvínov je doma téměř neporazitelný, sedmým skalpem se stala Slavia

20:42
LITVÍNOV - Hokejisté Litvínova porazili v předehrávce 14. kola extraligy Slavii Praha 2:0. Severočeši potvrdili výbornou bilanci z domácího prostředí, kde jsou nejúspěšnějším týmem celé soutěže; před svými diváky vyhráli počtvrté za sebou a celkově sedmý zápas z osmi. Stejně jako v úterním prvním utkání po návratu do mateřského klubu si útočník Martin Ručinský připsal gól a asistenci.

Litvínov - Slavia (Ručinský). foto: ČTK

Litvínov byl v první třetině aktivnější, ale jen obtížně se prosazoval do šancí skrz pozorně bránící obranu Slavie. I proto přišly náznaky příležitostí až ve druhé polovině úvodní části. Ve 12. minutě zakončil Vopat pěknou individuální akci střelou, která jen těsně minula horní růžek Kopřivovy branky.

Na začátku 14. minuty vyzval Jánský Viktora Hübla, jenže ten pálil vedle. Vzápětí na druhé straně ujel Vondrka, ale v rozhodujícím momentu mu odskočil kotouč, při zakončení se tak dostal až příliš blízko brankáři Fraňkovi. Krátce nato měl stoprocentní možnost k otevření skóre Rindoš, nedokázal ale přehodit ležícího Kopřivu.

V končící 25. minutě si Litvínov vybojoval 66 vteřin dlouhou přesilovku čtyři na tři, následně hrál ještě téměř půl minuty dokonce v pěti proti třem, ale Kopřivu vážněji neohrozil. Poté co se základní hrací doba přehoupla do své druhé poloviny, zůstal před hostujícím brankovištěm na chvilku osamocený Rindoš, ale ani nadvakrát opět neuspěl.

Ve 36. minutě se po Kadlecově biliárové přihrávce o hrazení dostal za záda litvínovských beků z trestné lavice se vracející Žižka, na Fraňka však nevyzrál. Pražané mohli litovat, neboť následně na druhé straně vypálil Jareš a puk propadl Kopřivovi do sítě. Ještě před druhou pauzou hrál Litvínov 72 sekund znovu dvojnásobnou přesilovku a tentokrát už nezaváhal - Jenáček našel Ručinského, jenž s velkým přehledem zvýšil.

Třetí dějství přineslo zvýšenou aktivitu Pražanů v ofenzivě, ta však narážela na bezchybně chytajícího Fraňka. V 51. minutě mohl při přesilovce naopak definitivně rozhodnout Černý, jenže svou ránu z mezikruží namířil pouze do pravé tyče. Pár vteřin před koncem mohl výsledek navýšit Jenáček, ale Kopřiva únik dvou hráčů domácích vychytal.

14. hokejové extraligy

HC Benzina Litvínov - HC Slavia Praha 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Jareš (Ručinský), 40. Ručinský (Jenáček, Lukeš). Rozhodčí: Jeřábek, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 3683.

Litvínov: Franěk - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Skuhrovec, Švarný, Gula, Kousalík - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Rindoš, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Kuboš, Žižka, Roth, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Holec, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - Doležal, Sklenář, P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.