LITVA - ČESKO 1:4, ŠPANĚLSKO - SKOTSKO 3:1
94. minuta

Je konec! Češi si z Litvy odváží postupovou výhru 4:1, neboť Skotové prohráli ve Španělsku.

• Litva - Česko.

Litva - Česko. / Autor: ČTK

důležité
Utkání ve Španělsku skončilo. Domácí zvítězili 3:1 a v kvalifikační skupině I neztratili ani bod.
90. minuta
Hlavní sudí utkání David Fernández Borbalán nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
85. minuta
gól
Český tým vede 4:1! Pekhart si v úniku vykoledal další pokutový kop, k němuž se postavil Michal Kadlec a neomylně vrátil českému týmu tříbrankové vedení.
81. minuta
Litva
Litevci zahrávali již 10 roh utkání a české obraně výrazně zavařili. Na zadní tyči číhal nekrytý Skerla, na jehož hlavičku se Čech bleskově natáhl.
78. minuta
Z trávníku se těžce zvedá Jan Rezek. Poraněnou nohu, zdá se, za chvíli rozběhá.
77. minuta
Centr Gebre Selassieho byl až příliš dlouhý a žadný z Čechů se k míči nedostal.
73. minuta
Češi nyní kontrolují hru. Karty ve skupině I jsou už jasně rozdány. Z prvního místa postupují na EURO Španělé a do baráže míří výběr Michala Bílka.
68. minuta
gól
Litevci po proměněné penaltě snižují na 1:3! Šernas se řitil v samostatné úniku na Petre Čecha a domácího útočníka nedovoleně zastavil až Roman Hubník, který vzápětí viděl červenou kartu. Faulovaný forvard posléze při zahrání pokutového kopu nezaváhal.
65. minuta
Litva
Šernasova střela, i když byla ukrytá, Petr Čech s ní neměl problémy. Mířila totiž přímo doprostřed brány.
V 66. minutě koriguje stav ve Španělsku Skot Goodwillier proměněnou penaltou - 3:1.
59. minuta
Vzápětí je Milan Baroš střídán. Tentokrát na hřišti odvedl značný kus práce. Ve druhé minutě si vykoledoval pokutový kop a v pátnácté minutě, kdy se jeho střela odrazila o tyč, míč odrazil do sítě Rezek. Baroše nahradí kanonýr německého Norimberku Tomáš Pekhart.
59. minuta
Další akci českého týmu zakončoval Milan Baroš, ktetý se k míči neprotlačil ideálně, a tak jej neusměrnil podle svých představ.
57. minuta
Pilař se prosmýkl až za litevskou obranu, ale na poslední chvíli byl zastaven obraným zákrokem domácích.
55. minuta
Pilařova technická střela do brankového prostoru nemířila. Míč do hry tak uvede výkopem brankář Karčemarskas.
53. minuta
Kolář těžil ze zaváhání domácí obrany a přízemním centrem hledal Baroše. Ten zakončením z první netrefil litevskou klec.
důležité
David Villa zvýšil v Malaze vedení Španělska nad Skotskem na tříbrankový rozdíl - 3:0.