Real doma udolal PSG a zajistil si postup. Dál jde i Manchester City

22:54aktualizováno  23:10
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid a Manchesteru City se stali prvními postupujícími týmy do vyřazovacích bojů Ligy mistrů. „Bílý balet“ si už dvě kola před koncem skupiny zajistil účast v jarním osmifinále výhrou 1:0 ve šlágru večera nad Paris St. Germain, City jdou dál po vítězství 3:1 na půdě Sevilly. Uspěl také druhý z Manchesterů United, který udolal 1:0 CSKA Moskva.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z branky v utkání proti PSG. foto: Reuters

Na madridském stadionu Santiaga Bernabeua byl většinu času lepší Paris St. Germain, ale do vedení šli domácí.

Hostující Thiago Silva ve 35. minutě jen zblokoval Kroosovu střelu do výšky, k míči se dostal Nacho a z voleje ho z velkého úhlu šťastně umístil k tyči. Na hřišti byl přitom jen dvě minuty, protože vystřídal zraněného Marcela.

Paris St. Germain pokračoval v aktivitě a odpovědět mohl Rabiot, jenže trefil jen tyč.

Ve druhé půli pro změnu mířil do brankové konstrukce Di María, Real tak se štěstím udržel výhru i neporazitelnost v sezoně.

Už po čtyřech kolech skupiny se kvalifikoval dál podeváté v historii, což je rekord. PSG naopak přišel o sérii 23 soutěžních zápasů bez porážky.

Žlutá karta. David Luiz vidí od hlavního rozhodčího napomenutí za ostrý faul.
Nejde to. Zraněný Marcelo musel během utkání střídat.

Realu pomohla do osmifinále také výhra Šachtaru Doněck nad Malmö 4:0. O prvních bodech ukrajinského celku do tabulky rozhodli góly Gladkij, z penalty Srna, Eduardo a Teixeira.

Manchester City na úvod skupiny doma podlehl Juventusu Turín, ale následující tři zápasy včetně úterního v Seville vyhrál.

Základ vítězství položil skvělým startem, protože už v jedenácté minutě vedl 2:0 po trefách Sterlinga a Fernandinha.

Domácí Trémoulinas v 25. minutě snížil, ale ještě do poločasu vrátil hostům dvougólové vedení bývalý sparťan Bony a v druhé půli už branka nepadla.

Mourinho: V Chelsea budu ještě tři roky a sedm měsíců. Spory s hráči nemám

City postupují také díky bodové ztrátě Mönchengladbachu s Juventusem. Turínský celek uhrál v Německu remízu 1:1, přestože se od 53. minuty bránil v oslabení po vyloučení Hernanese. „Stará dáma“ je také blízko k účasti v osmifinále, na druhém místě má pětibodový náskok na Sevillu.

Rovněž skupinu B vede tým z Manchesteru - United. „Rudí ďáblové“ v domácím souboji s CSKA Moskva dominovali, ale přemožitele Sparty Praha z předkola zlomili až v závěru.

Po dlouhých 955 minutách se v Lize mistrů trefil Rooney a zároveň ukončil 404 minut trvající střeleckou nemohoucnost United ve všech soutěžích.

Skupina je ale velmi vyrovnaná. PSV Eindhoven po výhře 2:0 nad Wolfsburgem bodově dotáhl soupeře a oba ztrácejí na United jen bod. CSKA Moskva je o další dva body zpět.

Do čela skupiny C se dostala Benfica Lisabon, která gólem Luisaa z 67. minuty zdolala Galatasaray Istanbul 2:1 a vrátila mu stejnou porážku z Turecka.

Kompany brání bučící fanoušky: Hymna Ligy mistrů přeci není posvátná

Z prvního místa kleslo Atlético Madrid poté, co jen remizovalo bez branek na půdě Astany.

Kazašský nováček tak remizoval i v druhém domácím utkání základní skupiny a získal druhý bod, přesto zůstal v tabulce poslední.

Atlético, finalista předminulého ročníku, teprve podruhé v sezoně vyšlo střelecky naprázdno. Nejblíže gólu byl v poslední minutě první půle hostující Koke, ale jeho střela z přímého kopu trefila břevno.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů

Skupina A

Šachtar Doněck - Malmö FF 4:0 (1:0)

Branky: 29. Gladkij, 48. Srna z pen., 55. Eduardo, 73. Teixeira. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ČK: 89. Arnason (Malmö).

Real Madrid - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 35. Nacho. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.).

1. Real Madrid 4 3 1 0 7:0 10
2. Paris St. Germain 4 2 1 1 5:1 7
3. Šachtar Doněck 4 1 0 3 4:8 3
4. Malmö 4 1 0 3 1:8 3

Skupina B

PSV Eindhoven - VfL Wolfsburg 2:0 (0:0)

Branky: 56. Locadia, 86. De Jong. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.).

Manchester United - CSKA Moskva 1:0 (0:0)

Branka: 79. Rooney. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

1. Manchester United 4 2 1 1 5:4 7
2. PSV Eindhoven 4 2 0 2 6:6 6
3. Wolfsburg 4 2 0 2 4:4 6
4. CSKA Moskva 4 1 1 2 4:5 4

Skupina C

Benfica Lisabon - Galatasaray Istanbul 2:1 (0:0)

Branky: 52. Jonas, 67. Luisao - 58. Podolski. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ČK: 85. Gaitán (Benfica).

FC Astana - Atlético Madrid 0:0

Rozhodčí: Taylor - Mullarkey, Child (všichni Angl.). Diváci: 29.231.

1. Benfica Lisabon 4 3 0 1 7:4 9
2. Atlético Madrid 4 2 1 1 7:2 7
3. Galatasaray Istanbul 4 1 1 2 5:7 4
4. Astana 4 0 2 2 2:8 2

Skupina D

Borussia Mönchengladbach - Juventus Turín 1:1 (1:1)

Branky: 18. Johnson - 44. Lichtsteiner. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ČK: 53. Hernanes (Juventus).

FC Sevilla - Manchester City 1:3 (1:3)

Branky: 25. Trémoulinas - 8. Sterling, 11. Fernandinho, 36. Bony. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas (všichni Nor.).

1. Manchester City 4 3 0 1 8:5 9
2. Juventus Turín 4 2 2 0 5:2 8
3. FC Sevilla 4 1 0 3 5:7 3
4. Mönchengladbach 4 0 2 2 2:6 2

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.