Hráli jsme srdcem, těšilo kouče Bayernu. Hvězdný Müller se omlouval

11:23
MNICHOV/PRAHA - Neshodli se. Pánové v modrém si mysleli, že bod si měl Manchester City odvézt. Vysmátí hráči Bayernu Mnichov neměli pochyby o tom, že vyhráli zaslouženě.

Jerome Boateng (vpravo) a trenér Bayernu Josep Guardiola (uprostřed). foto: Reuters

Rozhodla 90. minuta a povedená trefa mnichovského obránce Jeroma Boatenga, která se lehounce otřela o spoluhráče Maria Götzeho a nechytatelně zapadla k levé tyči.

"Tomu se říká gól ve správnou chvíli. Sedlo mi to perfektně," vyprávěl hrdina středečního večera.

Letošní Liga mistrů má za sebou první střet klubových obrů, který vyhrál ten snaživější. Objektivně se Bayernu musí přiznat, že chtěl zvítězit víc než Manchester City. Potvrdil to nejen domácí trenér Josep Guardiola: "Nebyli jsme bezchybní, ale hráli jsme s velkým srdcem."

Bayern častěji držel míč (v procentech 58 - 42), daleko víc se pokoušel o střelbu (22:8), rozehrával víc rohů (6:4), měl víc šancí, méně fauloval a dokonce nedostal jedinou žlutou kartu. "Udělali jsme dobrou práci," pochválil kapitán Philipp Lahm.

Čech znovu nechytal

Ani v Lize mistrů nedostal český gólman příležitost. V brance Chelsea znovu nastoupil mladý Belgičan Thibaut Courtois. Statistici mu spočítali, že v sezoně měl za pět zápasů třináct zákroků, ale dostal už šest gólů. Ve středu doma Chelsea hrála se Schalke 1:1.

„Jen je škoda, že jsme nedali gól dřív. Je to moje chyba,“ omlouval se útočník Thomas Müller za zmařené šance. Hostující brankář Joe Hart předvedl několik skvělých zákroků, jen na Boatengovu střelu v poslední minutě dosáhnout nemohl.

Bayern sice nehrál senzační fotbal, ale když se mu v úvodních dvaceti minutách nedařilo, dokázal rychle změnit rytmus a začal mít převahu. Takovou zbraň Manchester nenašel. I proto vyzněla první velká bitva pro německé šampiony.

Oba slavné kluby vstoupily do sezony s tím, že chtějí celou Ligu mistrů ovládnout. Jak si vedli další žhaví favorité?

Real Madrid rozmetal 5:1 nebohou Basilej, což byl asi nejpřesvědčivější výkon ze všech. Barcelona se natrápila s kyperskou Nikósií (1:0), Chelsea bez brankáře Petra Čecha nedokázala doma porazit Schalke (1:1), Paříž remizovala na hřišti Ajaxu 1:1, finalista minulého ročníku Atlético Madrid dokonce prohrál 2:3 v Pireu a Arsenal 0:2 v Dortmundu.

Druhé kolo Liga mistrů rozehraje na přelomu září a října. Tam budou hitem zápasy Paříž SG - Barcelona, Juventus Turín - Atlético Madrid a Manchester City - AS Řím.