Liga Mistrů: AS Řím bez Schicka nestačil na Doněck, United remizovali

1:05
Praha - Fotbalisté AS Řím s Patrikem Schickem na lavičce prohráli v úvodním duelu osmifinále Ligy mistrů na hřišti Šachtaru Doněck 1:2. Hosté vedli, ale ukrajinský celek ve druhé půli skóre otočil. V druhém dnešním duelu uhrál Manchester United bezbrankovou remízu v Seville. Odvety se hrají 13. března.

Juan Mata z Manchesteru United (v černém) v utkání Ligy Mistrů proti Seville foto: ČTK

Lionel Messi srovnal duel s Chelsea, Bayern zničil pěti góly Besiktas

Římané měli v první půli několik šancí, ale zejména Edin Džeko je zahazoval. Ovšem právě bosenský kanonýr v 41. minutě kolmou přihrávkou za obranu našel nabíhajícího Cengize Ülkera, který se štěstím propálil gólmana a poslal hosty do vedení.

V 52. minutě však Jaroslav Rakickij padesátimetrovým pasem za obranu našel Ferreyru, který si zasekl míč kolem obránce a srovnal. Marlose pak ve velké šanci vychytal gólman hostů Alisson, který skvěle vytáhl i Taisonovu střelu.

V 71. minutě už ale nestačil na ideálně umístěný přímý kop Freda, který dokonal obrat. Ani pak trenér Eusebio Di Francesco neukázal na Schicka, který zůstal celý zápas jen mezi náhradníky. Stále tak čeká na svou premiéru v Lize mistrů.

Šachtar vyhrál už čtvrtý z pěti vzájemných soubojů, zatímco AS Řím prohrál páté utkání v osmifinále za sebou.

Zápas v Seville byl spíše soubojem obran. Když už se do šance dostal manchesterský kanonýr Romelu Lukaku, tak z voleje přestřelil. Na druhé straně zase dvakrát neuspěl Joaquín Correa a v nastavení hosty podržel brankář David De Gea, který skvěle zneškodnil hlavičku Luise Muriela. A když v jediné vážnější šanci druhé půle hlavičkoval Pablo Sarabia nad, rozešly se oba celky smírně.

Fred ze Šachtaru Doněck uprostřed s číslem osm oslavuje gól
Facundo Ferreyra z Šachtaru Doněck

Manchester, jemuž v závěru sudí neuznali gól Lukakua kvůli hraní rukou, tak uhrál popáté z posledních sedmi zápasů na španělské půdě výsledek 0:0. Naopak Sevilla, která Manchester přestřílela 25:6, ale potýkala se s přesností zakončení, hrála doma v pohárech bez branek poprvé od roku 2005 a po 63 zápasech.