Lídrům extraligy se nedařilo. Třinec i Liberec padly, Kometa prohrála se Spartou

20:15
PRAHA - Hokejisté Třince ani Liberce na 35. kolo extraligy nebudou vzpomínat v dobrém. Lídři soutěže totiž nevezou z ledu soupeřů ani bod, Oceláři totiž prohráli ve Zlíně 2:4 a Bílí Tygři v Hradci Králové 2:3. Nedaří se ani třetímu týmu tabulky, brněnská Kometa totiž prohrává doma se Spartou po druhé třetině 1:4.

Zdeněk Okál přispěl k výhře nad Třincem jedním gólem foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Havlát trénuje s brněnskou Kometou. Pomůže týmu také v extralize?

Třinec se na Stadionu Luďka Čajky prosadil až ve třetí třetině za stavu 0:4, duel se mu výrazně zdramatizovat nepodařilo. Hokejisté Zlína se tak udrželi v elitní desítce.

Hokejisté Hradce Králové ukončili sérii pěti výher úřadujícího mistra. Bílí Tygři prohráli na východě Čech i přesto, že vedli 2:0. O výhře domácích rozhodl ve 47. minutě Rastislav Dej, Severočeši tak nevyužili šanci posunout se na první místo tabulky.

Plzeň ukončila bodovou sérii Vítkovic

Hokejisté Vítkovic nestačili na Plzeň a na domácím ledě prohráli 2:4. Gólem a dvěma přihrávkami se na výhře Škody podílel Miroslav Indrák.

Ostravané nebodovali poprvé po sérii devíti zápasů, Západočeši zvítězili podruhé v řadě venku a až v třetím vzájemném utkání sezony si proti ostravskému celku připsali první bodový zisk.

Boleslav porazila Pardubice i potřetí

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Pardubice 5:1. Středočeši tak sebrali Dynamu všechny body i potřetí v sezoně a připsali si poprvé od začátku října, kdy se jim podařilo uspět čtyřikrát v řadě, dvě vítězství po sobě.

Celkově v bojích o extraligové body porazili Východočechy počtvrté za sebou. Mladá Boleslav vykročila za výhrou v první třetině, kterou vyhrála 3:0.

Výsledky 35. kola:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Okál (Marušák), 18. P. Sedláček (Marušák, Blaťák), 38. O. Veselý, 41. Bukarts (P. Holík, Blaťák) - 56. Nosek, 56. Irgl (Adamský, Krajíček).

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Červený (J. Dvořák, Dragoun), 38. Džerinš (Jarůšek), 49. Dej (Köhler) - 21. L. Krenželok (P. Jelínek), 28. P. Jelínek (Bulíř, Radivojevič).

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Gríger (Flek), 58. Harant (Flek) - 12. M. Hanzl (R. Hanzl), 24. M. Hanzl (Jurčík, J. Černý), 50. V. Hübl.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. D. Květoň (Vandas), 54. Tybor (O. Roman, Kucsera) - 4. Indrák (Preisinger, Kadlec), 5. D. Kubalík (Kadlec, Stach), 52. Lev (D. Kubalík, Indrák), 56. Preisinger (Stach, Indrák).

HC Olomouc - Piráti Chomutov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. T. Mikúš (Jaroměřský, J. Mikúš) - 2. Poletín (Kämpf), 20. Vondrka (Valach), 47. Skokan (Flemming, Kämpf).

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Trončinský (Hyka, Musil), 8. Voráček (Jonák, Jan Hanzlík), 20. Žejdl (Štich, Jonák), 49. Hyka (Lenc), 53. Musil (Hyka, Kurka) - 28. Leduc (Čáslava).

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. H. Zohorna, 47. O. Němec - 2. Řepík (Pech), 5. Ihnacak (Forman), 28. Netík (Forman, Řepík), 33. Cingel (Řepík), 55. Uher (Forman). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Polonyi, Zika.Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).