Extraligový lídr doma selhal proti Boleslavi, Zlín se dere do šestky

20:02
TŘINEC - Hokejisté Třince ve 46. kole extraligy na domácím ledě překvapivě odevzdali body Mladé Boleslavi, která výhrou 5:2 přiživila naděje na účast v play off a utnula sérii deseti domácích výher Ocelářů. Vedoucímu celku soutěže nestačil ani dvoubrankový náskok. Obhájce titulu Zlín pošesté v řadě neztratil bod a dotahuje se k první šestce.

Čárový rozhodčí v klinčí Jiřího Polanského z Třince (vlevo) a Mitja Robara z Boleslavi. foto: ČTK

Výborně hrající Středočeši mezi první a druhou částí skóre otočili čtyřmi góly během sedmi minut a z posledních osmi kol si připsali již sedmé vítězství. Gól a asistenci zaznamenal v jejich dresu útočník Tomáš Klimenta.

Nic světoborného to z domácí strany nebylo, přesto se Oceláři za 11 minut pohodlně dostali do dvougólového vedení. Hosté přitom začali aktivněji a favorita k ničemu nepustili, ale pak dostali během tří minut školení z produktivity.

Karlovarský útočník Radek Duda se raduje z gólu. V brance Slavie je Dominik...
Karlovarský útočník Radek Duda protestuje u rozhodčího.

Hrňa vlastně z první větší příležitosti poslal Třinec do vedení, když po Orsavově průniku jen doklepl odražený puk do odkryté brány. Oceláři pak nevyužili půlminutovou početní výhodu pět na tři, zato jedinou sekundu před koncem klasické přesilovky Nosek naservíroval puk před prázdnou klec Žejdlovi a bylo to 2:0.

Domácí ovšem o dva góly lepší nebyli. Výhodu dvou mužů nezužitkovali ani hosté, Pacovský při ní z brankoviště jen těsně minul bránu. Nováčkovi ale vrátil víru kontaktním trefou ještě v závěru první části Musil a ve startu druhé favorita za laxní výkon vytrestal dalšími třemi brankami.

Galvasův faul pomstil z trestného střílení Jarůšek střelou mezi Hamerlíkovy betony, domácí selhání ve středním pásmu vzápětí využil Bárta a i když si Hamerlík na jeho švih vyrážečkou sáhl, puk skončil v síti. Šokující pasáž završil o 51 sekund později Pacovský, který si sjel mezi kruhy na pas Kašpaříka a ranou bez přípravy po ledě připojil čtvrtý gól. Tříbrankovou sprchu Středočeši zvládli za necelé čtyři minuty.

Třinec marně hledal svoji tvář a způsob, jak rozebrat mladoboleslavskou obranu. Nepochodil ani v další přesilovce pět na tři, byť po Noskově bombě měl Růžička i kus štěstí. Výborně hrající nováček soupeře do žádného velkého tlaku nepustil ani v závěru. Domácí v něm pár možností měli, ale Žejdl ani Trončinský zblízka Růžičku překonat nedokázali.

Už necelé tři minuty před koncem domácí odvolali brankáře, ale Boleslav dlouhou power play bez komplikací odbránila a 105 sekund před koncem naopak extřinecký Klimenta dovezl kotouč do prázdné brány popáté.

46. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Řezníček (Roman Vlach, P. Holík), 35. P. Holík (Kotvan), 47. P. Holík (O. Veselý, Čajánek), 60. Čajánek (J. Svoboda) - 24. Jánský, 54. Hübl (Lukeš, Ručinský). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5146.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Hrňa (Orsava), 11. Žejdl (Nosek, Polanský) - 19. Musil (Klimenta, Trška), 22. Jarůšek z tr. střílení, 25. Bárta (Vrbata), 26. Pacovský (Kašpařík), 59. Klimenta. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:7, navíc Kočí (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

HC Olomouc - HC Sparta Praha 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Buc (Škůrek, Ondrušek), 38. J. Knotek (Buc) - 10. Klimek (Forman, J. Hlinka), 18. Kumstát (Pech), 20. Pech (Kumstát, Rolinek), 37. Buchtele (J. Mikuš, Ďaloga), 47. Sabolič (Pech), 49. J. Hlinka (Forman). Rozhodčí: Hejduk, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:9, navíc Matai - Volek oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4112.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. P. Jelínek (Šimek, Bulíř), 23. P. Jelínek (Gřegořek, Filippi), 53. Valský (Gřegořek, Plutnar), 59. Filippi - 46. Szturc (Kovář, Stehlík), 48. M. Hlinka (Kovář, Stehlík). Rozhodčí: R. Polák, Souček - Bryška, Skopal. Vyloučení: 10:12, navíc Jelínek 10 min. a do konce utkání - Szturc 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3904.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Vlasák (J. Doležal, Bednář) - 39. Duda (Bartek), 60. Vachovec (Harant). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Charvát, Frodl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2430.

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Vondráček (Dočekal, Koreis), 19. Ton (Dočekal), 20. Kempný (J. Hruška, Hanzlík), 23. J. Káňa II (Dočekal, L. Čermák), 24. P. Mrázek (V. Němec, Ostřížek), 31. Dočekal (L. Čermák, Hanzlík), 41. Ton (Ptáček, Malec) - 41. P. Sýkora (Tybor, Havlík). Rozhodčí: Mikula, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:7, navíc Cetkovský (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Dej (Pláněk), 34. Valcourt (Čáp) - 10. Kratěna (Bližňák). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bláha, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Vantuch (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 4538. Sestavy: Hradec Králové: Kacetl - Dietz, Plášil, Jank, Čáp, Pláněk, Vašíček - Skokan, Mertl, Šimánek - Dej, T. Knotek, Vantuch - Kukumberg, Tvrdík, Červený - Valcourt, Troliga, P. Beránek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.