Lídr z Plzně vyhrál v Příbrami 3:0

22:29aktualizováno  22:32
PŘÍBRAM - Fotbalisté Plzně poprvé v ligové historii dokázali zvítězit v Příbrami a udělali další krok v cestě za vytouženým titulem. V předehrávce 24. kola vyhráli hladce 3:0 a zvýšili náskok v čele neúplné tabulky před druhou Spartou na devět bodů. Favorita dnes poslal v úvodu do vedení z penalty Horváth, po pauze zvýšil Jiráček a osm minut před koncem zpečetil čtvrtou příbramskou porážku po sobě střídající Ďuriš.

Příbram - Plzeň (Petržela). foto: ČTK

Souboj mezi nejlepší a nejhorší ofenzivou v lize začal tak, jak se očekávalo. Plzeň se snažila tvořit hru a většinu času držet míč, domácí pak spoléhali hlavně na rychlé protiakce. Hostům výrazně pomohl rychlý gól.

Jiráček po šestnácti minutách upadl po souboji s Videglou a z nařízené penalty se plzeňský lídr Horváth nemýlil.

Viktoria se díky brzkému vedení uklidnila a kontrolovala hru, protože domácí svoji taktiku ani přes nepříznivý stav příliš neměnili a stále spíš vyčkávali na své polovině. V závěru první půle se dostal k nebezpečné hlavičce Bakoš, ale dnešní 28. narozeniny gólem neoslavil.

Na Příbram domácí fanoušci křičeli: "My chceme fotbal!"
Po pauze ještě domácí fotbalisté zahrozili po Wágnerově centru, který se neúspěšně snažil za Pavlíka umístit Plašil, ale od té doby už Západočeši domácí tým prakticky k ničemu nepustili. Vzápětí po příbramské šanci mohl zvýšit Petržela a Rajtoral, velkou šanci pak prováhal Bakoš ve spolupráci s Jiráčkem.

V polovině druhé půle už se ovšem stejný hráč dočkal, když se trefil po Rezkově přihrávce přesně k tyči. Plzeň si konec utkání užila a v závěru přidala zdecimovaným domácím ještě třetí branku. V 82. minutě zvýšil na 3:0 střídající Ďuriš. Zatímco zklamaní příbramští příznivci skandovali "My chceme fotbal", na hostující hráče se snášel pokřik "Plzeň - mistr".

24. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Branky: 17. Horváth z pen., 68. Jiráček, 82. Ďuriš. Rozhodčí: Matějek - Mencl, Pospíšil. ŽK: Tarczal, T. Pilík - Horváth. Diváci: 3287.

Příbram: Hruška - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, Videgla (46. Ricka), Koukal (77. M. Štochl), T. Pilík - Wágner (66. Huňa). Trenér: Nádvorník.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela (88. Krmenčík), Jiráček, Horváth, Kolář (79. Ďuriš), Rezek - Bakoš (90. Sladký).