Lídr německé ligy podruhé nevyhrál. Bayernu na hřišti Frankfurtu nestačila ani další trefa Lewandowského

Fotbalisté Frankfurtu se radují z branky do sítě Bayernu. foto: Reuters

Frankfurt - Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 22. kole německé ligy prohráli ve Frankfurtu 1:2. Úřadující mistři podruhé za sebou v domácí soutěži nezvítězili a tabulku vedou o pět bodů před Lipskem, které má k dobru nedělní zápas s Herthou Berlín.
  18:10aktualizováno  20:34

Frankfurt začal lépe a ve 12. minutě ho poslal do vedení z rychlé akce Dajči Kamada. Japonský záložník ve 31. minutě přiklepnul míč Aminu Younesovi a ten výstavní střelou do horního růžku přidal druhou branku.

Bayern, který v minulém kole doma jen remizoval 3:3 s nováčkem Bielefeldem, snížil v 53. minutě. Leroy Sané po individuálním průniku připravil Robertu Lewandowskému 26. ligový gól sezoně, ale hosté už na víc nedosáhli. Eintracht zvítězil v devátém z posledních deseti bundesligových duelů a drží čtvrtou příčku o skóre za třetím Wolfsburgem.

Fotbalisté Frankfurtu se radují z branky do sítě Bayernu.
Robert Lewandowski slaví.

V dalších dnešních utkáních vyhrály hostující týmy. Předposlední Mohuč porazila Mönchengladbach 2:1, Union Berlín zdolal Freiburg 1:0 a stejný výsledek Stuttgart uhrál v Kolíně nad Rýnem.