Liberecký Folprecht smutní: Mohli jsme mít klidně šest bodů a máme jen jeden

23:15
LIBEREC - „Kdybychom remizovali, už to by byla smůla, ale my jsme navíc ještě prohráli.“ Záložník libereckých fotbalistů Zdeněk Folprecht byl po domácí prohře 1:2 s řeckým týmem PAOK Soluň v Evropské lize hodně zkroušený. Jeho tým před téměř zaplněným stadionem U Nisy bleskově vedl, ale hosté dokázali zápas otočit.

Slovan Liberec - PAOK Soluň. Domácí David Hovorka (vpravo) a Zdeněk Folprecht v souboji o míč. foto: ČTK

Podruhé za sebou jste v základní skupině dostali gól v závěru. Jak moc vás to štve?
Je to hrozné, že si takové věci nepohlídáme. Když se na to podívám zpětně, z prvních dvou zápasů jsme klidně mohli vytěžit šest bodů, ale my máme jen jeden. Ani v jednom zápase jsme herně nepropadli, celou druhou půli jsme PAOK mačkali, a oni nám pak utečou pár minut před koncem a dají gól. Je to obrovská škoda, zvlášť když s Řeky budeme bojovat o postup ze skupiny.

Slovan Liberec - PAOK Soluň. Domácí David Hovorka (vpravo) a Zdeněk Folprecht v...
Stefanos Athanasiadis z PAOK Soluň slaví vítěznou branku v síti Liberce.

Naopak jste podruhé za sebou dali gól už v první minutě...
Když jsme ho dali, s jeho střelcem Nikolajem Komličenkem jsme se na sebe usmáli, co se to zase děje. Je to super, jak se nám na začátku zápasů takhle daří. Byla velká škoda vyrovnávacího gólu na 1:1. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší. Ideální scénář by byl, kdyby Komličenko místo tyčky dal na 2:1. Byl by hrdinou zápasu a my bychom vyhráli. Všichni by museli říct, že je to zasloužené. A místo toho, abychom uhráli aspoň remízu, nakonec jsme Řekům darovali dva body, což nás při sčítání bodů na konci může mrzet.

Je postup ještě vůbec reálný?
Určitě ano. V Evropě hrajeme venku dobře, vloni jsme zvítězili v Groningenu i v Marseille.

Byla na vás znát viróza, kvůli které jste dokonce měli v týmu karanténu?
Vy jste z tribuny něco viděli? Já si na hřišti ničeho nevšiml. Hráli jsme stokrát líp než třeba v lize na Slavii. O vlivu virózy bych se proto vůbec nebavil.

Čemu přičítáte, že dostáváte branky v posledních minutách zápasů?
V Baku jsme s Karabachem možná trochu zalezli a byla tam i individuální chyba. A tentokrát jsme možná chtěli tak moc překlopit zápas na naši stranu, že jsme úplně zapomněli, že by to mohl udělat i soupeř, a to se nám vymstilo.

Jak berete zprávy o tom, že kouč Trpišovský možná odejde do Sparty?
Když se o tom začalo spekulovat, sportovní ředitel Honza Nezmar nám potvrdil, že se o tom jedná, ale že víc o tom neví. My máme jen ty informace, které se objeví v médiích. A přípravu na PAOK to vůbec neovlivnilo.

Umíte si vůbec představit, že byste v půlce sezony přišli o trenéra?
Naše druholigová žižkovská parta včetně trenérů přišla do Liberce před rokem a půl a od té doby se udělal kus práce. Nabídka pro trenéra je odměnou za to, co se tady povedlo. Když půjde do Sparty, nikdo mu to nebude mít za zlé. Je to asi nejprestižnější trenérský post v Česku a na jeho místě bychom se možná rozhodli stejně.