Liberec zdolal vedoucí Vítkovice, vyzrál na ně po devíti prohrách

21:07
LIBEREC - Hokejisté Liberce zdolali v předehrávce 16. kola extraligy vedoucí Vítkovice 5:2 a ukončili sérii devíti porážek ve vzájemných zápasech. Dvěma góly a asistencí pomohl ukončit černou šňůru, která trvala od 23. prosince 2008, útočník Jaroslav Kudrna. Čtyři asistence zaznamenal Petr Nedvěd, který se posunul na pozici nejlepšího nahrávače soutěže. Liberec se dostal na třetí místo jen o tři body za svého dnešního soka.

Liberec - Vítkovice (Jaroslav Kudrna). foto: ČTK

V první šanci se objevil domácí útočník Bárta a na druhé straně vyzkoušel Pince Burger. Větší příležitost měl ve čtvrté minutě Podkonický, který se ocitl sám před Šindelářem, ale bekhendem jej nepřekvapil. V polovině úvodního dějství mohli při Káňově vyloučení Bílí Tygři už otevřít skóre, když Nedvědův pokus vyrazil vítkovický gólman jen do svého brankoviště, ale Kudrna jej nestačil dorazit.

16. kolo hokejové extraligy

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Kudrna (Trončinský, Nedvěd), 25. Klimenta (Plodek, Víšek), 26. Trončinský (Nedvěd, Kudrna), 42. Kudrna (Hunkes, Nedvěd), 50. Vak (Nedvěd) - 23. Ujčík (Tomas, J. Sýkora), 38. Huna (Trnka, Burger). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 5343.

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Holub, Moravec, Čakajík, Rýgl - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Ondřej, Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Vítkovice: Šindelář - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Rehák, Voráček - Huna, Burger, Svačina - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Húževka, Tomas - Szturc, J. Sýkora, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Nebezpeční byli i hosté. Ve 12. minutě nejdříve Vrána bekhendem minul, vzápětí při další šanci vystřelil do Pincových betonů. Při Plodkově trestu vykryl Pinc Káňův pokus a Burger z dobré pozice netrefil odkrytou část branky. Z vedení se radovali 39 vteřin před první pauzou Severočeši, když křížnou přihrávku Trončinského od modré čáry usměrnil za Šindelářova záda u levé tyče Kudrna.

Vítkovice vyrovnaly ve 23. minutě, kdy po Tomasově asistenci dorážel u levé tyče osamocený Ujčík. Za dvě a půl minuty ale vrátil domácím vedení Klimenta, který se uvolnil mezi kruhy a překonal Šindeláře. Za dalších 35 vteřin už měli Bílí Tygři dvoubrankový náskok, když po kombinaci Kudrny s Nedvědem zakončoval před brankou najetý bek Trončinský. Ostravané se pak ubránili v oslabení při tlaku Liberce, další možnost domácích nevyužil ani Moravec.

Na druhé straně byl faulován v šanci Szturc a hosté neuspěli ani v následné přesilovce, přestože měl dvě příležitosti Pohl a jednu Svačina. Vítkovičtí ale mohli být také rádi, že při vlastní přesilovce neinkasovali, když ujel Hořava, ale desátou trefu v sezoně mu nedovolil Šindelář. V 37. minutě spálil další možnost lídra Klimek, ale vyloučení Podkonického využil v 38. minutě už po čtyřech vteřinách tečí Trnkovy střely Huna.

Liberec - Vítkovice (Filip Šindelář).

Po 19 vteřinách závěrečného dějství pojistili domácí vedení. Po Hunkesově ráně propadl Šindelářovi puk před brankovou čáru a Kudrna snadno zúročil převahu vyplývající z právě skončeného trestu Burgra. Odpovědět mohl rychle Káňa. Při Vakově trestu nevyužil další šanci Huna.

Vzápětí Malík v oslabení faulouval unikajícího Ondřeje a v 50. minutě upravil krátce po návratu z trestné lavice na 5:2 v přesilovce po zmatku ve vítkovické obraně Vak. Další možnost měl Plodek, v úniku za pokusem o hattrick zabránil Kudrnovi faulem Trnka. Stav se už nezměnil ani v dalších přesilovkách domácích.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.