Liberec vylepšil rekord základní části na 118 bodů, Sparta dala 200 gólů

21:30
LIBEREC/PRAHA - Hokejisté Liberce, kteří si už po 50. kole zajistili zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části extraligy, zakončili soutěž se 118 body z 52 utkání. O sedm bodů tak vylepšili dosavadní rekord Pardubic z ročníku 2002/03, v němž Východočeši nasbírali 111 bodů. V posledním kole rekord navýšili výhrou 6:2 nad Karlovými Vary.

Bílí Tygři se radují hned ze dvou rekordů - bodového i v počtu výher. foto: ČTK

Závěrečný kolaps Vítkovic: hattrick Vampoly, obrat Tygrů a dvě penalty

Bílí Tygři ještě vylepšili jeden rekord, který již měli v držení - v počtu výher dosáhli čísla 41. Energie uzavírá tabulku s osmibodovou ztrátou.

Ofenzivní esa v sestavě domácích dnes ve střelecké listině zastoupili obránci, kteří se postarali o pět branek. Dvakrát se trefili Lukáš Derner a Radim Šimek.

Tygři vyhráli základní část extraligy potřetí v historii a poprvé za to získají Prezidentský pohár, který se uděluje od sezony 2009/10.

Utkání 51. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec, 1....

Navázali tak na sezony 2005/06 a 2006/07, kdy šli do play off také z nejlepší pozice po dlouhodobé části. V roce 2006 skončili Bílí Tygři v play off třetí a o rok později pátí.

Liberec dosáhl na Prezidentský pohár jako pátý klub. Dvakrát jej získaly Třinec a Sparta, jednou Plzeň a Zlín. Jako jediný dokázal Třinec v roce 2011 po zisku této trofeje vyhrát i titul v play off.

Sparta otočila zápas ze stavu 1:4

Hokejisté Sparty porazili v závěrečném zápase Mladou Boleslav 6:4 a připsala si 23. domácí vítězství v sezoně. Pražané uspěli i přesto, že ve 25. minutě prohrávali už 1:4.

Třemi góly v rozmezí 35. až 39. minuty ale vyrovnali a na začátku třetí části vstřelil vítěznou branku Lukáš Klimek.

Hokejová extraliga - 52. kolo:

Bílí Tygři Liberec - Energie Karlovy Vary 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Mojžíš (Valský), 7. Bakoš (Radivojevič, Bulíř), 13. Derner (Vampola, Bakoš), 17. Derner (Řepík, Birner), 37. Šimek (Radivojevič, Vampola), 55. Šimek (Radivojevič) - 9. Marosz (T. Rachůnek), 38. V. Tomeček (T. Rachůnek, Marosz).

Sparta Praha - Mladá Boleslav 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Hlaváč (Dragoun, Přibyl), 35. Kumstát (Pech), 36. Klimek (Netík), 39. Forman (Pech), 46. Klimek (Přibyl), 54. Dragoun (Čajkovský, Přibyl) - 7. Kubica (Hyka), 20. Hyka (Stříteský), 25. Lenc (Hyka, Ovčačík), 25. Bárta (Jarůšek, Pabiška).

Mountfield Hradec Králové - Dynamo Pardubice 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 26. Mertl (Vydarený), 47. Berger (Honejsek), 52. K. Pilař (Frühauf, Honejsek), 59. Bednář (Dej) - 55. P. Sýkora (Nahodil).

Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Kadlec (Přikryl, Poletín), 45. Bližňák (Jeřábek), 60. Johnson (Kratěna, Kadlec) - 34. Hlava (D. Kaše, Chrpa).

Oceláři Třinec - HC Olomouc 0:2

(0:0, 0:2, 0:0) Branky a nahrávky: 21. Húževka (Skladaný), 22. Herman (Buc, Holec).

Kometa Brno - PSG Zlín 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 36. V. Němec (Špirko, J. Káňa II), 41. H. Zohorna - 5. Ondráček (Maruna, Horák), 43. Říčka (Burkarts, Matějíček), 48. Šťastný (Čachotský), 53. F. Čech (Matějíček, Čachotský).

Verva Litvínov - Vítkovice Steel 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 51. Lukeš (Hübl, Frolo), 63. Hübl (Lukeš) - 37. Kovář (M. Hlinka).

Gól Michala Dragouna na 6:4 pak byla dvoustou brankou Sparty v sezoně. Středočeši tak v tabulce klesli na šesté místo a ve čtvrtfinále se utkají s Hradcem Králové.

Hradec vyhrál derby a zůstává třetí

Hokejisté Hradce Králové se rozloučili se základní části extraligy výhrou nad Pardubicemi 4:1 a udrželi tak v tabulce třetí místo.

Pardubice po třetím nezdaru ve východočeském derby zůstaly dvanácté, předposlední Litvínov se jim ale přiblížil na dva body.

Indiáni z Plzně jdou na Olomouc

Hokejisté Plzně porazili Chomutov 3:1 a ukončili před začátkem play off sérii čtyř porážek v řadě.

Indiáni si udrželi čtvrté místo a čtvrtfinále, ve kterém narazí na Olomouc, začnou doma. Piráti jdou do předkola z osmého místa a od pondělka začnou na vlastním ledě sérii proti Kometě Brno.

Olomouc veze výhru z Třince

Hokejisté Třince zakončili základní část rozpačitým výkonem a domácí porážkou 0:2 s Olomoucí.

Hosté o svém vítězství rozhodli slepenými góly Petera Húževky a Jakuba Hermana během 63 sekund ve druhé třetině, brankář Branislav Konrád bez těžšího zákroku vychytal šestou nulu.

Vicemistr podruhé v řadě neskóroval a na gól ze hry čeká už 161 minut. Třinec se tak v předkole play off utká se Zlínem.

Zlín vyhrál v Brně, to jde na Chomutov

Hokejisté Zlína zvítězili v Brně nad domácí Kometou 4:2. Berani o svém vítězství rozhodli vítězným obratem v závěrečné třetině, kdy v rozmezí deseti minut vstřelili tři branky.

Brňané se prosadili jen v přesilovkách, v silně pozměněné sestavě v závěru nestačili se silami.

Zlín vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů, nasbíral v nich 12 bodů, v tabulce skončil sedmý.

Litvínov ztrácí na Pardubice už jen dva body

Hokejisté předposledního Litvínova zdolali Vítkovice 2:1 v prodloužení a přiblížili se v boji o únik baráži dvanáctým Pardubicím na dva body.

Jedenácté Vítkovice mají před startem skupiny o 11. až 14. místo, kde se hraje šest kol, před Litvínovem náskok jedenácti bodů. Obrat v utkání dovršil v čase v 62:12 v přesilové hře Viktor Hübl.

Pondělí 7. března - 1. zápasy:

17:30 PSG Zlín - HC Oceláři Třinec (vzájemné zápasy v této sezoně: 2:1, 0:3, 1:3, 1:2)

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno (4:6, 4:2, 1:3, 5:2).

Další zápasy se hrají v úterý, čtvrtek a případně pátek a neděli.