Postup bez komplikací. Liberec v odvětě nastřílel Kirjatu Šmona tři góly

20:59aktualizováno  22:49
KIRJAT ŠMONA - Dalším českým zástupcem v závěrečném čtvrtém předkole Evropské ligy jsou fotbalisté Slovanu Liberec. V odvetě proti Hapoelu Kirjat Šmona vyhráli suverénně 3:0. Jméno dalšího soupeře se dozví v pátek odpoledne.

Fotbalisté Liberce se radují z gólu. Druhý zprava je záložník David Pavelka, druhý zleva útočník Marek Bakoš. foto: ČTK

Plzeň, Sparta a Liberec. To je trojice českých týmů, které budou usilovat o postup do základní skupiny Evropské ligy. Přidat se k nim může ještě Jablonec, který právě teď hraje odvetu proti Kodani.

Liberec dokráčel k postupu naprosto suverénně. Už první zápas vyhrál 2:1 a také odvetu na předměstí Tel Avivu v Netanje, kde Kirjat Šmona hraje pohárové zápasy kvůli nevyhovujícímu stadionu, zvládl bravurně.

Očima trenéra

Jindřich Trpišovský, Liberec

„Byl jsem příjemně překvapen naší lehkostí. Bylo to hlavně naším dobrým vstupem do utkání, vlétli jsme do něj přesně tak, jak jsme chtěli. To znamená s velkou aktivitou a se snahou hrát co nejvýš. Hráči to perfektně splnili a já jsem po celou dobu pevně věřil, že se zápas bude vyvíjet v náš prospěch.“

Do přestávky se ujal vedení 2:0 a bylo rozhodnuto. V závěrečných pětačtyřiceti minutách by totiž Hapoel musel vstřelit čtyři góly, aby postoupil, což už bylo sci-fi.

Rozhodující moment nastal ve 33. minutě. Liberecký obránce Coufal vyrazil dopředu, aby stihl míč na hrací ploše.

Takřka od brankové čáry odcentroval pod sebe do pokutového území, kam naběhl úplně volný kapitán Pavelka. Ten nedal domácímu brankáři šanci a svému týmu daroval pohodu a klid.

Po dalších deseti minutách bylo ještě lépe! Šural převzal míč od Folprechta a ze třiadvaceti metrů parádně obstřelil gólmana Haima.

Liberec měl útočné choutky i po přestávce. Ze druhé půle utekly jen dvě minutky, když útočník Bakoš převzal Shalovu přihrávku a z hranice pokutového území poslal míč přesně k pravé tyči.

Liberecký záložník David Pavelka (vpravo) a Or Ostvid z Kirjatu.
Liberecký útočník Marek Bakoš.

Čtyři přímé střely na bránu, tři góly. Liberec předvedl v Izraeli úžasnou efektivitu.

Severočeskému mužstvu také vyšly změny v sestavě. Na rozdíl od prvního zápasu nastoupili obránce Pokorný, záložníci Folprecht a Shala a útočník Bakoš. Tato čtveřice si dohromady připsala gól a dvě asistence.

Jméno soupeře pro závěrečné čtvrté předkolo se Liberec dozví až v pátek odpoledne. Ale ještě během čtvrtečního večera bude vědět, zda bude nasazený, či nikoliv. Potřebuje, aby vypadly alespoň dva dosud nasazené týmy.

Hapoel Kirjat Šmona - Slovan Liberec 0:3 (0:2)

Branky: 33. Pavelka, 44. Šural, 52. Bakoš. Rozhodčí: Mažeika - Šimkus, Kazlauskas (všichni Lit.). ŽK: Ostvind, Kassio, Shamir (všichni Kirjat Šmona). První zápas: 1:2, postoupil Liberec.

Kirjat Šmona: Haimov - Elkayam, Kassio, Gutiérrez, Borcal - Broun (61. Shamir) - Bruno, Ostvind (54. Mizrachi), Rochet (78. Shukrani), Abed - Chukwuma. Trenér: Hassarmi.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Pavelka, Folprecht - Delarge (76. Sackey), Shala (82. Kerbr), Šural - Bakoš (80. Rabušic). Trenér: Trpišovský.