Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Liberec vyhrál nad Boleslaví i potřetí a je krok od svého prvního finále

20:00
MLADÁ BOLESLAV/PRAHA - Hokejisté Liberce zvítězili i posedmé v letošním play off a celkově už potřinácté v řadě. Ve třetím zápase semifinále vyhrál na ledě Mladé Boleslavi 3:0 a stejným poměrem vedou i v celé sérii. Už jen jediná výhra je tak dělí od postupu do jejich prvního extraligového finále. Do něj mohou postoupit už zítra po čtvrtém zápase, jenž se hraje opět v Boleslavi.

Hokejisté Liberce se radují ze třetí výhry v semifinále. foto: ČTK

Přimáčknout ležícího hráče krosčekem na hlavu, to už je moc, stěžuje si Jelínek

Gólem a dvěma asistencemi se na výhře podepsal útočník Michal Řepík. Čisté konto udržel Ján Lašák.

Tygři se ve Škoenergo aréně představili nečekaně bez kapitána Výtiska, do sestavy se naopak po disciplinárním trestu vrátil útočník Jelínek. Hostům se ideálně vydařil vstup do zápasu. Již po 54 sekundách se dostali do vedení, když Ritticha překonal Řepík.

Severočeši sicev 8. minutě 72 sekund dlouhou výhodu dvou hráčů na ledě nevyužili, následnou klasickou přesilovku ale už ano. Přesně zamířil Vampola.

Býlí tygři byli v početních výhodách mnohem efektivnější, což dokázal v 31. minutě Mojžíš, jehož tečovaná střela skončila za Rittichem. V 38. minutě jej navíc překonal i Jelínek, rozhodčí gól neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Semifinále play off - 3. zápas:

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Řepík (Bulíř, Birner), 9. Vampola (Řepík), 31. Mojžíš (Radivojevič, Řepík). Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 13:12, navíc Urban, Lenc (oba M. Boleslav) oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4200 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...