Liberec vyhrál hokejový souboj Severu proti Jihu

21:09
LIBEREC - Hokejisté Liberce porazili v dohrávaném utkání extraligy České Budějovice 4:2 a posunuli se na třetí místo tabulky.Na vedoucí Zlín ztrácejí Bílí Tygři jeden bod, České Budějovice jsou deváté.

Liberec - České Budějovice, autor dvou gólů Petr Nedvěd z Liberce a brankář Jakub Kovář z Českých Budějovic. foto: ČTK

Souboj Severu a Jihu rozhodli domácí už v první třetině, kterou vyhráli i díky dvěma gólům kapitána Petra Nedvěda 3:0. Jihočeši prohráli v Liberci již pošesté za sebou a v této sezoně dál čekají na první výhru na kluzištích soupeřů.

Liberečtí mohli proti Českým Budějovicím vyrukovat už s dvojicí dosavadních marodů Bartovičem a Kudrnou. Jejich důležitost se pro Bílé Tygry ukázala již v 6. minutě, kdy Kudrna našel od mantinelu Petra Nedvěda a nejproduktivnější hráč domácích otevřel skóre.

Liberec - České Budějovice 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. P. Nedvěd (Kudrna, Bartovič), 11. P. Nedvěd (Holub, Bartovič), 17. Klimenta (Bartovič), 57. Vak - 30. Kašpařík, 52. Šimánek (Kašpařík, Ptáček). Rozhodčí: Souček, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3539.

V polovině třetiny usedl na trestnou lavici Kašpařík a jeho prohřešek po 70 vteřinách potrestal Nedvěd, který tečoval Holubovu střelu. Šanci v přesilové hře dostaly také České Budějovice, jenže Liberec byl při chuti i v oslabení. Bartovič ujel obraně a v situaci dva na jednoho vybídl k brance Tomáše Klimentu. "Pustili jsme domácí v první třetině do náskoku, který se těžko stahuje. Udělali jsme několik chyb a ty soupeř využil," uznal českobudějovický kouč Milan Kupka.

Od druhé třetiny přepustil brankář Kovář svůj post Kantorovi, který nastoupil k prvnímu extraligovému startu v sezoně. Dvacetiletého gólmana prověřil po pár vteřinách Kudrna, ale v jasné šanci neuspěl. Přesně v polovině utkání se poprvé prosadili hosté. Kašpařík ujel v oslabení a bekhendem prostřelil Vošvrdu, který tentokrát dostal v liberecké brance přednost před Pincem.

Hra se od té chvíle vyrovnala a místo útočníků začali úřadovat brankáři. Vošvrda nejprve vychytal dvojici Gulaši, Ptáček, Kantora nepřekonal Špaček. Na začátku třetí části hráli aktivněji domácí a liberecký náskok mohl zvýšit Vantuch, ale přečíslení zakončil do připraveného Kantora. Čas hostům pomalu plynul a hra se častěji odehrávala před jejich brankou.

Mountfield přesto zápas zdramatizoval. V 52. minutě se z dorážky trefil Šimánek. Jihočeši pak začali hrát vabank a nabízeli soupeři zajímavé situace. Pojistku mohl přidat Špaček, ale trefil pouze tyč. Definitivní tečku za zápasem udělal až Vak, který využil Kantorovu chybu. "Do utkání jsme vstoupili ideálně a produktivita v první třetině byla vynikající. Zápas jsme si zkomplikovali ve vlastní přesilovce, kde jsme chybovali. Uklidnil nás až gól Vaka," zlobil se domácí trenér Filip Pešán.