Liberec v pohárech končí, s rumunskou Astrou prohrál i v odvetě

19:54
LIBEREC - Dřeli, nevzdali se... Ale postup liberečtí fotbalisté nevyválčili. V odvetě 3. předkola Evropské ligy prohráli s Astrou Giurgiu 2:3, což po porážce v Rumunsku 0:3 znamená konec. Český tým tak nenaváže na svou jízdu v minulém ročníku, která skončila až v jarní fázi soutěže.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy Slovan Liberec - Astra Giurgiu v Liberci. Radost hráčů Astry z prvního gólu. foto: ČTK

Před odvetou se postup zdál jako nesplnitelný sen, protože ztráta byla výrazná. A přece... V nastaveném čase prvního poločasu napřáhl kousek před pokutovým územím Obročník a prudká střela zapadla přesně k tyči. Liberec v tu chvíli otočil skóre a vedl 2:1. K postupu chyběly tři góly.

Ale ty severočeské mužstvo nepřidalo. Sice se tlačilo do útoku, ale Astra si pohodlný náskok hlídala. Byť někdy i za cenu okatého zdržování.

Liberec zkrátka do evropských pohárů neproklouzl. V minulém ročníku přitom v konkurenci Sevilly, Freiburgu a Estorilu postoupil ze základní skupiny Evropské ligy a dostal se až do jarní fáze. V ní následně těsně nestačil na Alkmaar.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy Slovan Liberec - Astra...

Rozhodnutí padlo ve 37. minuty. Tehdy se druhý tým posledního ročníku rumunské ligy zásluhou Enacheho gólu dostal do vedení. Liberci v tu chvíli scházelo k postupu pět gólů, a to bylo moc.

Krátce nato sice Šural vyrovnal, když po centru z přímého volného kopu pohotově hlavičkoval do odkryté brány, a v nastavení prvního poločasu otočil skóre Obročník. To však bylo vše.

Liberec se po přestávce tlačil do útoku a spěchal za dalšími trefami, ale ty nevstřelil. Naopak v 83. minutě vyrovnal záložník Rus a minutu před koncem utkání stanovil konečné skóre 2:3 útočník Bukari.

Liberec se tak s poháry rozloučil před poloprázdným stadionem porážkou, i když po bojovném výkonu. Nevylepšil tak pohárový koeficient, do kterého přispěl jen dvěma kvalifikačními výhrami nad Košicemi, což v přepočtu znamená 0,5 bodu.

Slovan Liberec - Astra Giurgiu 2:3 (2:1)

Branky: 45. Šural, 45.+3 Obročník - 37. Enache, 83. Rus, 89. Bukari. Rozhodčí: Kučin - Bělskij, Chodin (všichni Kaz.). ŽK: Luckassen, Šural - Morais. Diváci: 2500. První zápas: 0:3.

Liberec: Hroššo - Mudra, Rajnoch, Pimpara, Fleišman - Obročník (65. Delarge), Sackey - Šural, Ďubek, Frýdek (73. Luckassen) - Hamulák (53. Hadaščok). Trenér: Slovák.
Giurgiu: Lung - Pliatsikas, Gaman, Oros, Morais - Yahaya, Laban (37. Seto) - Enache (74. Rus), Budescu, William - Fatai (78. Bukari). Trenér: Isaila.