V dohrávce MOL Cupu padlo osm branek, nakonec se po prodloužení raduje Liberec

19:51
LIBEREC - Fotbalisté Liberce porazili v dohrávce osmifinále domácího poháru Karvinou 5:3 po prodloužení. Slovan poslal po čtvrthodině do vedení Jan Mikula, ve 28. a 39. minutě otočil skóre dvěma góly Jan Kalabiška, ale šest minut před koncem srovnal Matěj Pulkrab. V prodloužení pak o postupu domácího favorita do jarního čtvrtfinále rozhodli Roman Potočný, znovu Pulkrab a Matěj Hybš, za Slezany už jen snížil Ondřej Lingr.

Radost Liberce. foto: Ota Bartovský, MAFRA

Trenér Liberce Trpišovský udělal pět změn oproti sobotního vítěznému ligovému derby s Jabloncem a kouč Karviné Weber dokonce postavil do základní sestavy pouze jediného hráče, který nastoupil od začátku v posledním utkání s Plzní.

Osmifinále MOL Cupu, českého fotbalového poháru:

Slovan Liberec - MFK Karviná 5:3 po prodl. (2:2, 1:2)

Branky: 84. a 104. Pulkrab, 15. Mikula, 103. Potočný, 118. Hybš - 28. a 39. Kalabiška, 119. Lingr. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Vít. ŽK: Voltr, Pulkrab - Štepanovský, Letič, Puchel, Smrž, Kalabiška, Panák. Diváci: 1289.

V úvodu bylo patrné, že hosté nastoupili v hodně kombinované sestavě, a Liberec dominoval. Po čtvrthodině Slovan převahu zúročil, když se střelou na zadní tyč prosadil Mikula a zaznamenal svůj první soutěžní gól v sezoně.

V druhé části první půle však hosté přidali a skóre nečekaně otočili. Ramírezův únik ještě zlikvidoval liberecký brankář, ale v 28. minutě už srovnal hlavičkou Kalabiška.

Nejlepší střelec slovenské ligy ze sezony 2014/15 pak v 39. minutě uklidil balon do sítě po Ramírezově přízemním centru a poslal Slezany do vedení. Dva góly v soutěžním utkání dal poprvé od předloňského května.

Po přestávce Liberec usiloval o vyrovnání, na hřiště se dostal i střelec hattricku proti Jablonci Kerbr a právě po jeho asistenci srovnal šest minut před koncem akrobaticky Pulkrab.

V půlhodinovém prodloužení už Liberec naplnil roli favorita a rozhodl dvěma slepenými góly v závěru první části. Potočný svoji úvodní šanci nedal, ale ve 103. minutě už se z otočky prosadil. Vzápětí Pulkrab nadvakrát dorazil míč do sítě a v druhé polovině prodloužení přidal pátou trefu Hybš. Vzápětí už jen snížil osamocený Lingr.

Slovan potvrdil dobrou formu z ligy, kde je po sérii tří výher čtvrtý. Naopak Karvinští si po třech porážkách v nejvyšší soutěži za sebou nezlepšili náladu.

Liberec doplnil dřívější čtvrtfinalisty poháru Slavii Praha, Ostravu, Zlín, Mladou Boleslav, Jablonec a druholigový Hradec Králové. Osmifinále zakončí v pátek 10. listopadu souboj ligového lídra Plzně se Slováckem.