Liberec si vzal výhodu domácího ledu zpět. Na Spartě vyhrál 4:1

18:00aktualizováno  20:50
PRAHA - Ve vyhecovaném extraligovém finále mezi Spartou a Libercem se po čtyřech zápasech bude začínat od znovu. Sparťané měli možnost získat třetí bod, a tím i mistrovský mečbol, doma však podlehli Tygrům 1:4 a Liberec srovnal stav série na 2:2. Série se tak stěhuje na sever Čech, pátý zápas je na programu v pátek.

Liberečtí slaví srovnání série na 2:2 foto:  Michal Šula, MAFRA

Liberečtí předvedli parádní druhou třetinu. Už vstup do ní měli skvělý, když se krátce po sobě prosadili Řepík a Vlach.

Sparta mohla snížit, ale Forman své trestné střílení neproměnil. Dvě a půl minuty před druhou přestávkou zvýšil průběžné vedení Severočechů na 3:0 Bulíř.

Finále extraligy Sparta - Liberec: Jan Švrček složil libereckého soupeře
Finále extraligy Sparta - Liberec: Schwarz kryje Formanovo trestné střílení

Naději Spartě čtyři minuty před koncem normální hrací doby vykřesal Švrček. Do prázdné brány však pojistil výhru Liberce reprezentační obránce Šimek.

„Nastoupil tým s úplně jinou tváří než v pondělí a doufám, že si to budeme pamatovat do toho dalšího zápasu,“ liboval si kouč Liberce Filip Pešán.

„Od začátku se nám nedařilo. Od začátku jsme byli horší, nedokázali jsme se dostat do zápasu a zaslouženě jsme prohráli,“ přiznal trenér Sparty Josef Jandač.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 57. Švrček (J. Hlinka, Buchtele) - 22. Řepík, 23. J. Vlach (Šimek, D. Špaček), 38. Bulíř (Radivojevič, Šimek), 54. Šimek (Valský). Rozhodčí: Hejduk, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 16.962. Stav série: 2:2.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.