Liberec si vyšlápl na Spartu

20:19
LIBEREC - Sešívaná nadvláda pokračuje. Loňskou sezónu vyhrála Slavia jak fotbalový, tak hokejový titul. Letos se může situace klidně opakovat. Růžičkova parta je v čele extraligy již dva týdny, ta Jarolímova vládne fotbalové lize druhý den. Důvod? Žalostná obrana a ještě bídnější ofenziva Sparty v dnešní dohrávce v Liberci. Lavičkovi svěřenci podlehli domácím 3:0.

Liberečtí fotbalisté se radují ze zasloužené výhry nad Spartou. foto: ČTK

Měl to být vyrovnaný zápas. Vše ovšem zhatil drtivý nástup libereckých fotbalistů. Druhá minuta a Kerič se Smetanou vyškolili celou obrannou řadu Letenských. Výsledek? První gól utkání z kopačky mladíka Keriče.

Poté na dvacet minut ovládla hřiště Sparta. V plné nahotě se ukázala současná největší slabina svěřenců Vítězslava Lavičky - KONCOVKA!!! Co dokázali spálit reprezentanti Kulič se Slepičkou v posledních zápasech, je těžko k uvěření. Dnes se k nim navíc přidali i další spoluhráči - Matušovič či Kisel.

V probíhající sezóně Spartu držela alespoň obrana. Ta na stadionu U Nisy hořela jako kus papíru. Především Kučera předvedl svou "obvyklou bídu". 39. minuta, centr z levé strany, a Smetana neměl problém Kučeru předskočit a zavěsit - 2:0.

Do druhého poločasu sice vrhla Sparta jako uragán, z herní a územní převahy Slepička a spol. nic vytěžit nedokázali. Domácí se bránili skvěle, navíc vyráželi k nebezpečným brejkům. A jeden z nich nakonec vyšel - deset minut před koncem uteklo duo Nezmar-Kerič a bylo to 3:0.

Sparta předvedla nejhorší výkon v sezóně. Ani ne tak co do předvedené hry - ta byla mezi oběma pokutovými územími v pořádku. Až v nich to byla skutečná bída. Útočníci pálili buď do připraveného Hauzera anebo Pánu Bohu do oken. Ještě větší starosti nadělali trenérovi Lavičkovi obránci. Ať po zemi (Kerič, Papoušek), nebo ve vzduchu (Smetana), všude byli hostující hráči pozdě.

Ligovou tabulku tak vede Slavia, která jak do čtvrtečních odvet v Poháru UEFA, tak do derby se Spartou, půjde v lepším rozpoložení než její odvěký rival. Proberou se konečně sparťanští "kanonýři", kteří již více jak šest hodin čekají na vstřelení branky? Proti Dynamu Záhřeb mají první šanci na to, aby si udobřili fanoušky a vrátili se zpět na vítěznou vlnu...

Slovan Liberec - Sparta Praha 3:0 (2:0)
Branky: 2. a 81. Kerič, 39. Smetana.
Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík.
ŽK: Kerič (Liberec).
Diváci: 5805.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů - Papoušek (65. Polák), Bílek, Dort, Dočkal - Smetana (61. Nezmar), Kerič (87. Blažek). Trenér: Škorpil.

Sparta: Kozáčik - Voříšek, Řepka, Kučera, Kladrubský - Kušnír (63. Došek), Hušek, Kisel, Matušovič (46. Wilfried) - Slepička, Kulič (82. Zeman). Trenér: Lavička.