Liberec si poradil s Hradcem. Bartek dal hattrick, Nedvěd nedohrál

17:38
LIBEREC - Hokejisté Liberce porazili v 38. kole extraligy Hradec Králové 5:2 a pošesté za sebou tak doma vyhráli. Hattrickem se na tom podílel útočník Martin Bartek. Mountfield si tak připsal čtvrtou porážku z pěti zápasů, i nadále je ale v tabulce druhý.

Radost Tomáše Urbana (vpravo). foto: MAFRA - Bořivoj Černý

Oba týmy vstoupily do utkání ospale, první střelu na branku si připsal až v sedmé minutě hostující Mertl. Z následného protiútoku měl velkou šanci Čutta, ani nadvakrát ale nedokázal překonat Kantora. Poté ostře pálil Vampola a dobrý tlak si vytvořila také čtvrtá útočná řada Severočechů, která vybojovala přesilovou hru.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Liberec): "Jsme nesmírně rádi za tři body, za vítězství. Hradec jsme porazili poprvé v sezóně. Narazili jsme na nejlepší tým venku, výborně organizovaný, disciplinovaný. O to je vítězství cennější. Ale je to za námi, musíme se dívat kupředu. Máme takzvaně volno do půlnoci a od půlnoci už se musí naše myšlenky upínat k dalšímu zápasu, v úterý hrajeme na Slavii. Petr Nedvěd odstoupil pro zranění. Zítra jde k lékaři, poté upřesníme, o jaké zranění jde. Osobně myslím, že to nebude nic zásadního, Petr zřejmě nebude k dispozici na nejbližší utkání, ale věřím, že do těch dalších už ano."

Peter Draisaitl (Hradec Králové): "Opět jsme s Libercem prohrávali a to poměrně vysoko, dnes 0:3. Bohužel, v dnešním utkání nám chyběla kvalita, abychom s vývojem zápasu něco udělali. Měli jsme přesilovky, měli jsme nějaké šance, ale nebyli jsme schopni něco udělat. I proto, že nám chybí několik klíčových hráčů."

A tuto početní výhodu dokázali Bílí Tygři zásluhou Barteka proměnit ve 13. minutě ve vedoucí gól. Vyrovnat mohli Škoda s Mertlem, Melicherčík byla ale připraven. V závěru třetiny sehráli Nedvěd s Vampolou ukázkově přečíslení a druhý jmenovaný zvýšil náskok domácích.

Na začátku druhé třetiny se v dobré pozici objevil hostující Švihálek, ale Melicherčík byl na místě. Hůře už se vedlo Kantorovi na druhé straně. Ve 23. minutě nedosáhl na Bartekovu střelu z levého kruhu a domácí šli do vedení 3:0. Kantor nýsledně putoval na střídačku, jeho místo zaujal Kacetl.

Gólu se poté dočkali i hosté, když Knotek využil dlouhou přesilovou hru. Chvíli nato si přesilovku zahráli i domácí, ale bez gólového efektu. Ve 37. minutě zlikvidoval Melicherčík velkou šanci Švihálkovi.

Od začátku třetí třetiny chyběl v liberecké sestavě Petr Nedvěd, jeho místo zaujal v elitním útoku Zacha. V úvodu se agilní Bulíř dostal dvakrát do dobrých situací, ale vedení domácích nezvýšil. Možnost vstřelit kontaktní gól se naskytla hostům od 47. minuty, byli to ale domácí, kteří měli obrovskou šanci. Urban ale netrefil přesně.

S krátícím se časem začali hosté zvyšovat obrátky a tak bylo před Melicherčíkem pořádně rušno. Domácí gólman ale odolával. Hostující trenér sáhl už 57. minutě k power play a risk hostům nevyšel. Bartek střelou do prázdné branky dovršil hattrick. Ještě ani neutichly ovace a Kacelta překonal Urban. Konečné slovo měli ale hosté, kteří v 60. minutě bleskově využili přesilovku.

Sparta přetlačila Zlín, vyhrála i Plzeň

Pražané vedli v zápase se Zlínem po první třetině 2:0, ale o výsledek se nakonec pořádně strachovali. Hosté se dotáhli na jednobrankový rozdíl, vyrovnat však už nestihli. Tři body si připsali i hokejisté Plzně, kteří na svém ledě srazili trápící se Chomutov 5:3 a v tabulce se dotáhli na druhý Hradec.

38. kolo hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Orsava (Hrabal, Bonk), 10. Polanský (Adamský, Roth), 37. Roth (Martin Růžička), 59. Martin Růžička (V. Polák, Bonk) - 5. T. Zohorna (T. Nosek), 11. Nahodil (Tybor, Ďaloga). Rozhodčí: Hodek, Husička - Flégl, Štofa. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0. Diváci: 4156.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Stránský (P. Jelínek), 47. V. Růžička ml. (Skokan). Rozhodčí: Turčan, T. Horák - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4787.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Bartek (Gřegořek, P. Nedvěd), 20. Vampola (P. Nedvěd), 23. Bartek (Víšek, P. Nedvěd), 57. Bartek (Bulík, Víšek), 58. T. Urban (J. Vlach) - 33. Knotek (Červený, Mikuš), 60. Frühauf (J. Marek). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5596.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Buchtele), 12. Přibyl (Klimek, I. Rachůnek) - 41. O. Veselý. Rozhodčí: Polák, Pavlovič - Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5327.

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Černošek, 49. Zagrapan (Dragoun) - 4. V. Němec, 22. Dočekal (H. Zohorna, Kuboš), 54. T. Svoboda (V. Němec). Rozhodčí: Minář, Homola - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2850.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 1:2sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 60. Trávníček (Posmyk, Ručinský) - 48. Vandas (M. Hlinka), rozhodující sam. nájezd Kolouch. Rozhodčí: A. Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5051.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Boháč (Martin Straka, Mozík), 19. Lev, 25. Martin Straka (Duda), 31. T. Sýkora (M. Dvořák), 45. Slovák (Kratěna, Kašpařík) - 10. D. Hruška (Šagát, Gajovský), 34. J. Straka (Havel, Balej), 51. J. Straka (Pulpán, Kubinčák). Rozhodčí: Hribik, Wagner - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. Diváci: 5008.