Liberec se na Slavii nedotáhl. Doma remizoval se Slováckem

21:17
LIBEREC - Fotbalisté Liberce v dohrávce 8. ligového kola doma jen remizovali se Slováckem 1:1. Severočechy poslal do vedení v 71. minutě Matěj Hybš svou první trefou v nejvyšší soutěži v dresu Slovanu, ale čtyři minuty před koncem zařídil dělbu bodů Tomáš Zajíc. Hosté hráli v deseti od vyloučení Davida Machalíka už z šesté minuty. Domácí byli oslabeni od 63. minuty, kdy dostal druhou žlutou kartu Ondřej Karafiát.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko. David Machalík ze Slovácka (vlevo) dostává červenou kartu. foto: ČTK

Liberec doma v lize se Slováckem remizoval počtvrté za sebou a nevyužil šanci bodově dotáhnout v tabulce třetí Slavii. Z pátého místa na ni ztrácí dva body. Slovácko skórovalo téměř po pěti ligových zápasech a je jedenácté.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 71. Hybš - 86. Zajíc. Rozhodčí: Příhoda - Kubr, Fišer. ŽK: Karafiát, Folprecht, Voltr, Pulkrab - Divíšek, Šumulikoski, Daníček. ČK: 63. Karafiát - 6. Machalík. Diváci: 3895.

Liberec: Hladký - Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný - Coufal, Folprecht, Breite (61. Bosančič), Ševčík - Voltr (46. Hybš), Pulkrab (77. Vácha). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Heča - Juroška (85. Sadílek), Hofmann, Břečka, Divíšek (76. Rezek) - Daníček, Šumulikoski - Navrátil, Machalík, Havlík - Zajíc (89. Šimko). Trenér: Kordula.

Slovácko v minulých dvou zápasech dohrávalo v Liberci v oslabení a v plném počtu nevydrželo ani tentokrát. Machalík už po šesti minutách předvedl ostrý skluz s nohou nahoru proti domácímu Voltrovi a rozhodčí Příhoda ho vyloučil.

Přesilovka paradoxně Liberec ve zbytku první půle přibrzdila. Hosté se zatáhli a domácí se proti pevné defenzivě těžko prosazovali. Šance přišly až před pauzou. Pulkrabovu hlavičku však v 36. minutě chytil brankář Heča, Potočný vypálil jen do boční sítě a Breite tečoval Coufalův centr mimo.

Slovan se snažil překonat obranu hostů ze stran, ale neprosadil se ani po dalším Coufalově centru. V 58. minutě se dostal až před brankáře Heču Pulkrab, míč však dloubl přes gólmana hodně mimo tyče.

Liberec nepodařenou přesilovku podtrhl po 63 minutách, kdy Karafiát zbytečně fauloval Navrátila a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Stejně jako před rokem oba týmy vzájemný duel v Liberci dohrávaly v oslabení.

Slovan byl dál aktivní, k vedení mu ale pomohla chyba v obraně Slovácka. Po Bosančičově centru šel Pulkrab do souboje s Hečou, gólman se snažil chytit míč nadvakrát, jenže spoluhráč Juroška mu ho vykopl z rukou a střídající Hybš pohotově skóroval do prázdné branky. V 90. utkání v české lize se trefil teprve podruhé.

Po brejku odmítl pojišťující druhý gól Potočný a Slovácko to záhy potrestalo vyrovnáním ze své první větší šance. Vácha ztratil ve středu pole míč a brejk zakončil po Daníčkově přízemním centru dorážkou z malého vápna nabíhající Zajíc. Nejlepší kanonýr hostů dal třetí gól v ligové sezoně a ukončil střelecké trápení Slovácka, které trvalo 446 minut.