Liberec přetlačil Zlín a vede extraligu

15:25aktualizováno  20:39
PRAHA - Hokejisté Liberce porazili ve 20. kole extraligy Zlín 2:1 v prodloužení a vyhoupli se na čelo tabulky, když o bod přeskočili Spartu a České Budějovice. O deváté domácí výhře Bílých Tygrů za sebou a celkově sedmé z posledních osmi utkání rozhodl v 65. minutě z trestného střílení útočník Milan Bartovič.

Liberec - Zlín. foto: ČTK

Zápas odstartovaly velké šance na obou stranách. Za Severočechy byl blízko brance Bartovič a za hosty Veselý, brankáři Pinc a Sedláček se ale v úvodu vyznamenali. Další šance přibyly až v závěru třetiny, kdy Vantuch a Bartovič nevyzráli na brankáře Zlína.

Liberec - Zlín 2:1 P

Branky a nahrávky: 31. Hay (Čakajík, Kudrna), 65. Bartovič z tr. střílení - 36. Holík (Roman Vlach, Ondráček). Rozhodčí: Kalivoda, Turčan - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 5493.

Berani v úvodu druhého dějství přehrávali Liberec, ale domácí držel Pinc. Postupně vychytal Čajánka, Důrase a při dalším pokusu hostů mu pomohl obránce Štich, když z brankoviště vyboxoval puk do bezpečí.

V polovině třetiny pak udeřili Bílí Tygři. Hay napřáhl v přesilovce od modré čáry a nic nevidící Sedláček kapituloval. V 36. minutě ale Zlín přišel s rychlou odpovědí. Vlach předložil puk Holíkovi a ten ho procedil mezi Pincovy betony.

V závěrečné části se oba týmy soustředily především na defenzivní činnost, a tak ani brankáři neměli příliš mnoho práce. Téměř pět a půl tisíce diváků tak zvedly ze sedadel až šance Haye a Holíka, ale ani jedna neskončila brankou, a tak zápas doputoval do prodloužení.

Závěr zápasu však přinesl pořádné drama. Nejdříve mohl rozhodnout Ondráček v trestném střílení, když ho fauloval Dušek. Zlínského útočníka ale vychytal Pinc. Následně dostal stejnou šanci právě za Ondráčkův prohřešek Bartovič, který se nemýlil a vystřelil Liberci bod navíc.

Další nedělní výsledky extraligy

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 15. Lukeš (V. Hübl, Kubinčák), 47. Ručinský (Trávníček), 54. V. Hübl (Jareš), 55. Jenáček (Frolík) - 17. D. Výborný (Chaloupka, Rýgl), 34. Tomas (Vrbata), 40. Bahenský (Tomas, Drábek). Rozhodčí: Blecha, Homola - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 4245.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 17. Burger (J. Káňa), 32. Burger (Sloboda), 35. Pohl (Burger, Kudělka), 56. T. Káňa (Štefanka) - 48. Melenovský (Gřegořek), 52. Bombic (Melenovský, Dej), 59. Kumstát (Pech). Rozhodčí: Mikula, Minář - Bryška, Čech. Vyloučení: 6:8, navíc D. Nosek a Skuhravý (oba Karlovy Vary) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5546.

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 2:3 po sn. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 34. I. Rachůnek (Broš, Jánský), 36. Přibyl (Broš) - 25. Pletka (L. Květoň, J. Novák), 36. Šimánek, rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Souček, Trombík - Charvát, Bejček. Vyloučení: 7:7, navíc Sersen 5 min. a do konce utkání, Kasík (oba Sparta) - L. Květoň (Č. Budějovice) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 6071.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Duda (Kratěna, Jiří Hanzlík), 43. Jan Kovář (Horna, Jiří Hanzlík), 45. Marušák (Martin Straka, Duda). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. Diváci: 4396.

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 2:6 (0:0, 2:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 21. Lukáč (Hovorka, Kalla), 37. Kalla (Knotek) - 22. Hrňa (Polanský, Klimenta), 26. Adamský, 33. Bonk (Hudec), 48. Hampl (Zíb), 57. Hampl (Peterek, Hrňa), 60. Rufer (Ostřížek, Orsava). Rozhodčí: Hrubý, Polák - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2715.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Elkins (Brendl), 23. Elkins (Sim), 34. Brendl (Borer, Kolář II) - 20. L. Čermák (Malec, Dlouhý). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 8642.