Liberec přehrál Strakovu Slavii 3:1

17:56
PRAHA - Fotbalisté Liberce zvítězili v 16. ligovém kole na hřišti Slavie 3:1 a udrželi venkovní neporazitelnost. Za triumfem je nasměroval bývalý hráč soupeře Gebre Selassie, který nejprve vybojoval penaltu a do pauzy sám přidal pojistku. Po přestávce zvýšil Breznaník a Pražané už jen snížili zásluhou Latky.

Slavia - Liberec (Gebre Selassie) foto: ČTK

Severočeši se znovu přiblížili Spartě na tři body, naopak Slavia přišla o patnáctizápasovou domácí neporazitelnost a po pěti zápasech poprvé prohrála. Domácí přitom nezačali špatně a v úvodu byli dokonce nebezpečnější. Do liberecké obrany podnikli několik brejků a po Jarolímově střele musel ve dvanácté minutě vytáhnout pohotový zákrok brankář Bičík. Slovan ale postupně získával převahu a sérii rohový kopů si připravil také první větší šanci. Po Štajnerově tečovaném rohu předvedl dobrý reflex slávistický gólman Čontofalský.

Slavia - Liberec 1:3

Branky: 77. Latka - 29. Štajner z pen., 34. Gebre Selassie, 62. Breznaník. Rozhodčí: Drábek - Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Blažek, Milutinovič, Trubila - Karišik. Diváci: 4851.
Sestavy: Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Hloušek - Vlček (69. Petrák), Jarolím, Cicman (37. Milutinovič), Trubila (46. Hurka) - Janda - Blažek. Trenér: Straka.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Šural (82. Rilke), Vácha, Janů, Breznaník (74. Bosančič) - Štajner - Rabušic (90. Kelič). Trenér: Šilhavý.

Klíčovým momentem utkání byla 28. minuta. Trubila ve vápně podrazil unikajícího Gebre Selassieho a Štajner z nařízené penalty s přehledem vstřelil svůj osmý gól v sezoně. Hned vzápětí Pražané na druhé straně marně reklamovali po Blažkově ráně ruku jednoho z hostujících beků v pokutovém území.

Místo toho Liberec přidal ve 34. minutě druhou trefu. Po centru z pravé strany Rabušic krásně zašlápl míč pro Gebre Selassieho a ten zblízka zavěsil nekompromisně pod břevno.

Do druhé půle slávisté vstoupili nabuzení a hned po chvíli Bičíka protáhl Blažek, jenž v Edenu právě z Liberce hostuje. Byl to ale jen chvilkový záchvěv domácího týmu, který přibližně po hodině hry razantně utnul nejlepší střelec Slovanu Breznaník. Po pěkné individuální akci napřáhl z dvaceti metrů a přesnou střelou zaznamenal už svůj devátý gól v ročníku.

Slavia se zmohla jen na korekci skóre. Hlouškův centr z levé strany zužitkoval v 77. minutě hlavou Latka a připsal si první ligový gól po návratu do pražského klubu. Liberečtí zopakovali v Edenu loňskou výhru 3:1 a pošesté z posledních sedmi zápasů se ze Slavie vracejí s bodovým ziskem.

Další sobotní výsledek GL

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí: Královec - Wilczek, Šecová. ŽK: Droppa, Poliaček - Navrátil, Janotka, Schulmeister. ČK: 57. Poliaček. Diváci: 4035.
Sestavy: Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Droppa (89. Šenkeřík), Vašenda - Poliaček, Svěrkoš (90. Malcharek), Fantiš - Kraut (77. Greguš). Trenér: Malura.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera (69. Koutný), Škerle, Vepřek - Heinz, Rossi, Bajer - Varadi, Schulmeister (77. Petr), Navrátil (73. Přikryl). Trenér: Chromý.