Liberec potřetí za sebou prohrál, tentokrát se Spartou. Kometa už je druhá

17:30aktualizováno  19:41
PRAHA - V reprízách loňského a letošního finále hokejové extraligy vyhrály v obou případech tehdy poražené týmy. Sparta zvítězila ve 29. kole v Liberci 3:1 a prodloužila sérii Bílých Tygrů bez výhry na tři zápasy. Třinec sice prohrával v Litvínově 0:3, zápas však otočil a vyhrál 4:3 v prodloužení. Na druhé místo s dvoubodovou ztrátou na lídra z Třince se dostala Kometa, která vyhrála 4:1 nad Mladou Boleslaví.

Sparťané vyhráli podeváté z posledních deseti zápasů. Nezastavil je ani Liberec. foto:  Michal Šula, MAFRA

Liberec nevyužil šanci vrátit se do čela. Litvínov, Kometa a Sparta se po výhrách dotahují

Sparťané si připsali devátou výhru z posledních deseti startů. Naopak úřadující mistři po skvělém listopadu lehce uvadli a prohráli potřetí v řadě.

Bílí Tygři šli v repríze finále minulé sezony zásluhou Lukáše Vantucha do vedení, Spartě se však i díky dvěma využitým přesilovkám podařilo zápas otočit a venku tak vyhrála popáté v řadě.

Brněnští hokejisté před reprezentační přestávkou postoupili na druhé místo v tabulce. Dva body za gól a asistenci si v brněnském týmu připsali Vojtěch Němec a Marcel Haščák.

Oceláři otočili v Litvínově zápas ze stavu 0:3

Výsledky 29. kola:

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Vantuch (J. Vlach, Jánošík) - 19. J. Hlinka (P. Vrána), 36. Cingel (Gernát), 55. Černoch.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branka a nahrávka: 13. M. Hanzl (R. Hanzl), 21. V. Hübl (Kubát, Gula), 25. R. Hanzl (M. Hanzl, T. Pavelka) - 31. M. Doudera (Hrňa, Irgl), 39. Kreps (Irgl), 42. Kane (Adamský, Nosek), 65. Kreps (Rákos).

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. L. Čermák (J. Káňa II, Štencel), 12. V. Němec (Dočekal, Haščák), 35. Haščák (V. Němec), 41. Vincour (J. Káňa II) - 42. L. Pabiška (Urban).

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. T. Knotek (Kukumberg, Newton), 59. Jarůšek (Picard, Kukumberg), 60. Köhler (Dietz, Bednář).

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávka: 42. Šťovíček (J. Mrázek), 63. Vondrka - 40. D. Kubalík.

PSG Zlín - HC Vítkovice Ridera po sam. náj. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Blaťák (P. Holík, Žižka), 16. Říčka (Honejsek, Blaťák), 52. Říčka (Bukarts, O. Veselý), rozhodující nájezd Říčka - 14. Tybor (Kolouch, Hrbas), 36. Stastny (Klok, Olesz), 58. Kolouch (D. Krenželok).

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Skladaný, 58. Herman (Jaroměřský, Vyrůbalík) - 3. Redenbach (Ščotka, Mallet), 8. M. Beran (Havlík, Schaus), 11. Hubáček (P. Sýkora), 14. Leduc (Johnson).

Hokejistům Litvínova skončila jejich dvanáctizápasová série bez porážky na domácím ledě. Utkání s Třincem rozhodl osm sekund před koncem prodloužení v oslabení Kamil Kreps. Oceláři tak dokonali skvělý obrat v zápase, ve 25. minutě totiž prohrávali 0:3.

Hokejisté Hradce Králové porazili Karlovy Vary 3:0 a ani ve třetím vzájemném zápase tak od hráčů Energie neinkasovali branku.

Gólman Patrik Rybár si připsal druhé čisté konto v sezoně. Západočeši odjeli pošesté za sebou z Hradce Králové bez bodového zisku, přitom až do 59. minuty prohrávali jen 0:1. Poté ale ještě dvakrát inkasovali, jednou při power play.

Hokejisté Pardubic vyhráli na ledě Olomouce 4:2, když si čtyřbrankové vedení vypracovali již v první třetině. Hanáci poté dokázali jen snížit, prodloužit sérii tří zápasů s bodovým ziskem ale nezvládli. Pardubice jsou i nadále předposlední, Olomouc desátá.

Chomutov poosmé vyhrál po 60 minutách

Hokejisté Chomutova porazili Plzeň 2:1 v prodloužení, což je pro Piráty osmé vítězství po uplynutí základní hrací doby v sezoně.

Hosty poslal v SD areně do vedení svým šestnáctým gólem Dominik Kubalík, ve třetí třetině poté vyrovnal premiérovou brankou v nejvyšší soutěži Martin Šťovíček. Duel rozhodl v 63. minutě kapitán domácích Michal Vondrka.

Hokejisté Zlína porazili Vítkovice 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si třetí domácí výhru v řadě. Hrdinou utkání byl útočník Robert Říčka, jenž se dvakrát prosadil ze hry a uspěl i v rozhodujícím nájezdu.