Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Vítězná série Liberce trvá už deset zápasů. Tentokrát to odnesl Třinec

18:42aktualizováno  21:06
LIBEREC - Hokejisté Liberce porazili v utkání 32. kola extraligy Třinec 3:1 a zaokrouhlili počet po sobě jdoucích výher na deset. Vítězný gól suverénního lídra soutěže, jež dnešního soka přehrál i potřetí v sezoně, vstřelil ve 34. minutě obránce Radim Šimek. Oceláři ztratili poprvé po sérii tří vítězství body pod koučem Jiřím Dopitou.

Autor prvního gólu Michal Birner z Liberce. foto: ČTK

Od úvodního buly se pod Ještědem hrála bitva s příznaky play off. Oboustranně rychlý hokej plný osobních soubojů a velkého nasazení bavil sedm a půl tisíce diváků ve vyprodaném hledišti a jeho větší část si přesně po třech odehraných minutách mohla zajásat. Vampola se proháčkoval zpoza branky do zakončení a jeho práci dokončil pohotový Birner.

V sedmé minutě mohlo být Severočechům ještě veseleji, jenže Bulíř nezakončil přečíslení dvou na jednoho s Radivojevičem přesně. Chvilku poté skončil zápas pro domácího beka Dernera, jehož hodně nešetrně zasáhl při forčekinku Růžička a odstartoval tím seriál několika ostřejších strkanic. V polovině 16. minuty vyšel hostům signál, při němž Kopecký vyhrál buly přímo do jízdy Adamskému, který prostřelil Lašáka.

Během druhé části byl Třinec, který vyrovnání očividně hodně povzbudilo, o něco nebezpečnější, jenže narážel na velmi pozorného Lašáka. Ten předvedl hned několik skvělých zákroků. Ve 26. minutě Adamský zblízka minul, chvilku nato zkušený slovenský gólman vychytal Rotha a po něm Polanského.

Brankář Liberce Ján Lašák po vítězství.
Hradečtí hokejisté a jejich radost.

Po polovině základní hrací doby musel na trestnou lavici Birner, Liberečtí ale těžké chvilky ustáli a navíc sami kontrovali. V závěru oslabení vyvezl Krenželok odvážně puk od Lašáka až za Hrubcovu branku, kde ho předal Radivojevičovi, ten nabil Šimkovi a Liberec měl vedení zpět na své straně. Lašák pak ustál několik ošemetných chvil a vychytal Kopeckého. Činil se i Hrubec, když ramenem vytěsnil bombu Radivojeviče v oslabení.

Po návratu ze šaten nevyužil Třinec další přesilovku. Polovina třetího dějství přinesla naopak velmi povedené střídání třetího libereckého útoku, jenže Valský a pár vteřin po něm také pohotově tečující Jelínek mířili jen velmi těsně pravé tyče.

V závěru zkoušel Třinec vystupňovat svůj tlak, pokusil se o vyrovnání i v power play, jenže Žejdl u prázdné branky ztratil puk a Valský z otočky potvrdil desátou výhru svého celku.

32. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Birner (Vampola), 34. Šimek (Radivojevič, Krenželok), 60. Valský - 16. Adamský (Kopecký). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno).

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 2. Klok (Burger), 38. Kucsera (Vandas, Kolouch) - 4. Bližňák (Lev, Kratěna), 45. D. Kubalík (Jeřábek, Machovský), 49. Hrňa (T. Svoboda, Preisinger), 49. D. Kubalík (Kadlec, Kracík). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Kis, Lučan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 5720.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. R. Hanzl (Gula, T. Pavelka), 51. Kubát, 59. Martynek (Trávníček) - 10. Čajkovský (Pech, Sabolič). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5765.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:0 (1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Dej (Pláněk, Vydarený), 57. Dej (Bednář) - 41. J. Hruška (H. Zohorna). Rozhodčí: T. Horák, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 6890 (vyprodáno).

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. T. Rachůnek (Benák), 38. J. Svoboda (Sičák), 54. Huna (Bartek, Kůs), 57. Bartek (Kůs) - 39. Jarůšek (Klimenta). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 3610.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávka: 29. Řípa (Vodný), rozhodující nájezd Houdek - 22. Chlouba. Rozhodčí: Polák, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5052.

PSG Zlín - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 53. Říčka (Bukarts, P. Holík), 59. Roman Vlach (Marušák, Žižka) - 48. P. Sýkora (Marcinko, Redenbach). Rozhodčí: Hodek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:3, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6254.