Plzeň doma porazila Jablonec a vede už o 14 bodů. Liberec porazil doma Sigmu

17:00aktualizováno  21:15
plzeň/praha - Fotbalisté Plzně porazili v 16. kole české ligy Jablonec 2:0 a vyhráli i osmé domácí utkání v sezoně. Vítězství Viktorie zařídil dvěma zásahy útočník Michael Krmenčík. Západočeši přezimují v čele tabulky s rekordním počtem 46 bodů i historicky nejvyšším náskokem 14 bodů před pražskou Slavií a Olomoucí.

Nejlepší ligový střelec Michael Krmenčík zařídil výhru nad Jabloncem. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Kde je ten zk***ysyn? řval Baroš na sudího, který po jasném faulu nepískl penaltu

Fotbalisté Olomouce prohráli v Liberci 0:1 a na závěr podzimu neudrželi druhé místo v tabulce. Nováček, který v nejvyšší soutěži nebodoval poprvé po dvanácti zápasech, přezimuje na třetí příčce o skóre za druhou Slavií.

O výhře Slovanu rozhodl v 55. minutě hlavou kapitán Vladimír Coufal. Severočeši si pojistili čtvrtou pozici a na Slavii s Olomoucí ztrácejí dva body.

Karviná rozhodla o výhře v 87. minutě

Fotbalisté Karviné v posledním utkání před zimní přestávkou vyhráli 1:0 nad Bohemians Praha 1905 a přezimují mimo sestupové pásmo.

Gólem tři minuty před koncem o tom rozhodl bývalý hráč Bohemians Lukáš Budínský.

Karabach - Viktoria Plzeň, odvetné utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů, 2....
Michael Krmenčík slaví.

Karviná teprve potřetí v sezoně udržela čisté konto a bodovala podruhé z posledních sedmi utkání. Naopak Bohemians přišli před pauzou o sérii šesti zápasů bez porážky.

Zlín i v oslabení v Brně vyrovnal

Fotbalisté Brna remizovali se Zlínem 1:1. Zbrojovka vedla od 32. minuty po brance Martina Zikla.

Hosté však po drtivé převaze v 83. minutě vyrovnali zásluhou Mirzada Mehanoviče, přestože v té době už hráli v oslabení po vyloučení Ondřeje Bači.

Brno tak z posledních tří zápasů získalo sedm bodů, Zlín naopak na podzim ani jednou venku nevyhrál.

Teplice využily přesilovku na Julisce

Fotbalisté Teplic porazili Duklu 2:0 a venku zvítězili poprvé v této sezoně nejvyšší soutěže.

Pražané, kteří hráli celý druhý poločas bez vyloučeného obránce Ondřeje Kušníra, na závěr podzimu přišli o domácí neporazitelnost v aktuálním ligovém ročníku.

Ve 30. minutě otevřel skóre Martin Fillo, ve 48. minutě přidal druhou branku Jan Rezek.

Slovácko vyhrálo záchranářský duel

Fotbalisté Slovácka porazili Jihlavu 2:1 a po teprve druhém vítězství v sezoně opustili poslední místo a přezimují mimo sestupové příčky. Na úplné dno naopak klesla Jihlava, která prohrála i osmý zápas venku.

Domácí přitom v úvodu utkání neproměnili penaltu a Vysočinu pak poslal do vedení Jiří Krejčí. Krátce po přestávce však během tří minut otočili skóre Vlastimil Daníček s Jakubem Petrem.

Výsledky 16. kola:

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 2:0 (1:0)
Branky:
18. a 80. Krmenčík. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Hájek. ŽK: Hubník - Holeš, Zelený. Diváci: 8132.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Havel - Hořava, Hrošovský - Petržela (73. Čermák), Kolář (86. Ivanschitz), Kopic - Krmenčík (88. Bakoš).
Jablonec: Valeš - Holeš, Pernica, Kysela, Hanousek - Masopust (69. Jovovič), Kubista (44. Považanec), Trávník (79. Doležal), Zelený - Tecl, Mihálik.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka:
55. Coufal. Rozhodčí: Orel - Kotík, Koval. ŽK: Pulkrab - Vepřek, Radakovič, Manzia, Zahradníček, Texl. Diváci: 3834.
Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Kulhánek - Bartl, Bosančič (75. Ševčík), Breite (81. Folprecht), Potočný - Graiciar (88. Pulkrab).
Olomouc: Buchta - Sladký (80. Obročník), Radakovič, Jemelka, Vepřek - Houska, Kalvach - Zahradníček, Plšek, Hála (59. Texl) - Moulis (70. Manzia).

Dukla Praha - FK Teplice 0:2 (0:1)
Branky:
 30. Fillo, 48. Rezek. Rozhodčí: Příhoda - Arnošt, Pfeifer. ŽK: Kušnír, Miloševič - Vondrášek, Ljevakovič. ČK: 45. Kušnír. Diváci: 1322.
Dukla: Rada - Kušnír, Bezpalec, Jiránek, Preisler (58. Schranz) - Bilovský, Holenda, Tetour - Miloševič, Djuranovič (68. Brandner), Holík.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Král, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Hyčka (87. Vošahlík), Fillo, Rezek - Vaněček.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka:
87. Budínský. Rozhodčí: Franěk - Pochylý, Horák. ŽK: Luts (Bohemians). Diváci: 2752.
Karviná: Le Giang - Čolič (89. Lischka), Janečka, Hošek, Eismann - Budínský, Šisler - Lingr (57. Panák), Moravec (78. Letič), Kalabiška - Wágner.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Kocič - Jindřišek - Reiter, Hašek ml., Mašek (68. Tetteh), Luts (87. Hůlka) - Kabajev (46. Nečas).

Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 1:1 (1:0)
Branky:
32. Zikl - 83. Mehanovič. Rozhodčí: Pechanec - Mokrusch, Pospíšil. ŽK: Přichystal, Janošek - Hronek, Bačo, Matejov. ČK: 69. Bačo. Diváci: 3518.
Brno: Melichárek - Gomez (67. Pilík), Pavlík, Kijanskas, Vraštil - Přichystal, Sedlák, Kratochvíl (86. Janošek), Lutonský - Škoda - Zikl (78. Koné).
Zlín: Dostál - Kopečný, Bačo, Hnaníček, Holzer - Vukadinovič (90. Bartolomeu), Hronek, Jiráček, Bartošák (46. Matejov) - Železník (80. Mehanovič), Diop.

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)
Branky:
49. Daníček, 51. Petr - 26. Krejčí. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Dresler. ŽK: Hofmann - Urblík, Popovič. Diváci: 3594.
Slovácko: Heča - Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk - Navrátil (90. Tkáč), Šumulikoski, Petr (74. Havlík), V. Daníček, Sadílek - Zajíc (46. Kubala).
Jihlava: Rakovan - Fulnek (86. Smejkal), Tlustý, Krejčí, Keresteš - Záviška, Zoubele, Urblík, Vaculík (75. N. Daníček), Popovič (65. Klíma) - Ikaunieks.