Liberec porazil Davos. Do play off Ligy mistrů míří i Kometa

20:48
LIBEREC - Hokejisté Liberce porazili v pátém zápase základní skupiny E Ligy mistrů Davos 4:3 a zajistili si postup do play off. Gólem a asistencí se na tom podíleli útočníci Dominik Lakatoš a Lukáš Jašek.

Hráči Liberce oslavují branku proti Davosu.. Zleva autor rozhodujícího gólu Lukáš Jašek, Petr Jelínek a Dominik Lakatoš foto: ČTK

„Narazili jsme na soupeře, který v první třetině dominoval, a jsem rád, že jsme neinkasovali. Potom jsme hru vyrovnali, byl to souboj chyb dvou mladých týmů. Na konci jsme málem po naší chybě ztratili vítězství, postupu přes Davos si cením,“ řekl trenér domácích Filip Pešán.

Liga mistrů

Bílí Tygři Liberec - HC Davos 4:3

Branky a nahrávky: 22. Lakatoš (Jánošík), 36. Bakoš (Jašek), 46. Jašek (Lakatoš, P. Jelínek), 60. Bulíř (Jánošík) - 35. Little (Kousal), 56. Walser (Jörg), 60. Kessler (Eggenberger). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Souček - Brejcha, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4241.

Liberce: Will - Jánošík, Ševc, Pyrochta, Derner, Plutnar, Kolmann, Havlín - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Bulíř, Bartovič - A. Dlouhý, Jašek, Ordoš - Jeník, Vantuch, D. Špaček - Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

1. Växjö 4 3 1 0 0 18:9 11
2. Liberec 5 3 0 1 1 22:18 10
3. Davos 5 1 0 1 3 19:17 4
4. Cardiff 4 0 1 0 3 10:25 2

V úvodu utkání byli aktivnější Švýcaři, jejichž barvy hájil i český reprezentant Kousal. Pozorný Will ale nekapituloval a následně se činil i jeho protějšek Van Pottellberghe. Bezbrankový stav se změnil až na začátku druhé třetiny, kdy v přesilové hře Jánošíkovu střelu pohotově dorazil Lakatoš.

Hosté se dostali zpět do hry v 35. minutě, kdy po Jánošíkově chybě na modré ujel nejlepší střelec Davosu Little a vyrovnal. Tygři si ale vzali vedení rychle zpět, za necelou minutu se prosadil pro změnu nejlepší střelec Liberce Bakoš. V závěru druhé dvacetiminutovky měli domácí štěstí, neboť po brejku skóroval Marc Wieser, rozhodčí ale jeho gól nemohli uznat, protože se prosadil až po skončení třetiny.

Střelecky nejplodnější byla třetí část, ve které nejprve Bulířovi ‚ukradl‘ gól fantastickým zákrokem brankář Davosu. V 46. minutě ale již nestačil na Jaškovu dorážku.

Švýcaři se poté snažili duel zdramatizovat, dokonce odvolali Van Pottellbergheho při přesilové hře, Severočeši ale náporu odolali. V 56. minutě se hostům ale přece jen podařilo snížit na 2:3. Při následné power play se prosadil Bulíř a vypadalo to na klidný závěr, hned po buly však ještě skóroval Kessler.

„Byl to dobrý zápas, z naší strany bohužel s mnoha chybami mladých hráčů. Snažili jsme se, ale nedařilo se nám. Liberec hrál velmi dobře a zaslouženě vyhrál. Máme velmi mladé mužstvo, hráči někdy ztratili hlavu,“ uvedl kouč Davosu Arno Del Curto.

Další výsledky

Kometa Brno - Malmö Redhawks 5:4 v prodl. (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. L. Čermák (Dočekal), 5. Zaťovič (M. Erat), 33. M. Erat (Zaťovič), 41. T. Svoboda (V. Němec), 63. M. Erat (Krejčík, T. Svoboda) - 30. Görtz (Haudum, Händemark), 43. Hardt (E. Andersson), 44. Mäntylä (Andersson, Haudum), 46. Zaar. Rozhodčí: Hodek, Stano - Ondráček, Lhotský. Cyloučení: 4:4, Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 3067.

Sestava Brna: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Vágner, Malec, Bartejs, Mikyska - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Haščák, V. Němec, T. Svoboda - Vincour, L. Čermák, Dočekal - H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

1. Kometa Brno 5 2 3 0 0 18:12 12
2. Malmö 5 3 0 1 1 20:17 10
3. KalPa Kuopio 4 1 0 1 2 12:17 4
4. Stavanger 4 0 0 1 3 8:12 1

HV 71 Jönköping - Oceláři Třinec 2:1 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 43. Ullström (Ejdsell), rozhodující nájezd Ullström - 9. Polanský (Krajíček). Rozhodčí: Rantala (Fin.), Holm - Pihlblad, Löfgren (všichni Švéd.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 2043.

Sestava Třince: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, Linhart, Adámek, Jank - M. Růžička, Marcinko, Rákos - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Marosz, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Cienciala. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

1. Oceláři Třinec 5 3 0 1 1 17:10 10
2. Mannheim 4 3 0 0 1 16:9 9
3. HV 71 5 2 1 0 2 16:13 8
4. Esbjerg 4 0 0 0 4 4:21 0