Liberec po třech letech vyhrál na Spartě

21:17aktualizováno  21:30
PRAHA - Hokejisté Liberce vyhráli ve třetím kole extraligy na ledě Sparty 3:2 v prodloužení a ukončili sérii šesti porážek v domovské aréně pražského celku, kde uspěli po více než třech letech. O prvních bodech Severočechů v sezoně rozhodl v 64. minutě Daniel Špaček. Sparta přitom dokázala ze stavu 0:2 vyrovnat na 2:2, třetí branku ale i přes řadu šancí nepřidala.

Liberec - Slavia (radost domácích). foto: ČTK

Do první šance zápasu se dostal v 5. minutě hostující Bulíř, ale neuspěl stejně jako později na druhé straně Ton, kterému při zakončení utekl puk.

Skóre otevřel v 9. minutě liberecký Klimenta, jenž dvě sekundy po skončení přesilové hry překonal Pöpperleho přesnou střelou mezi betony.

Severočeši byli i dále nebezpečnější, i když Sparta střílela častěji.

Vošvrda ale držel dlouho čisté konto. Jeho protějšek Pöpperle inkasoval ještě v první třetině podruhé, když jej po rychlém protiútoku překonal kapitán Bílých Tygrů Nedvěd. Stejně jako Klimenta skóroval střelou mezi betony.

Sparťané neproměnili výhodu, tak rozhodl Špaček

Pražané se snažili snížit, tlačili se do útoku, ale pozorný Vošvrda všechny jejich pokusy likvidoval. V polovině zápasu na něj například nevyzrál aktivně hrající Přibyl. Čtyři tisíce diváků v Tesla aréně se gólu Sparty dočkaly až ve 37. minutě, kdy po Tonově přihrávce přesně pálil z první Bližňák.

Slovenská posila se stala prvním útočníkem Sparty, který v sezoně dal gól.

V předešlém zápase v Kladně se totiž trefil jen obránce Hanzlík. Domácí povzbuzeni snížením ještě ve druhé třetině vyrovnali, když Vošvrdu překonal osamocený Yorick Treille.

Ve 40. minutě byl blízko třetího sparťanského gólu Krstev, jehož přesilovkovou střelu od modré liberecký brankář vyrazil těsně vedle pravé tyčky. Pražané se i poté snažili přidat třetí gól, nepomohly jim k tomu ale ani další další přesilovky ve třetí části.

Pět minut před koncem normální hrací doby hráli Pražané dokonce 52 sekund v pěti proti třem, ani v této situaci Vošvrdu nepřekonali. V prodloužení po nedorozumění sparťanů před Pöpperlem rozhodl Špaček.

Hokejová Tipsport extraliga - 3. kolo

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1) Branky a nahrávky: 37. Bližňák (Ton), 39. Y. Treille (T. Rachůnek, Philipp) - 9. Klimenta (P. Nedvěd), 16. P. Nedvěd (Čakajík, Klimenta), 64. Špaček. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - M. Jindra, Lhotský. Vyloučení: 6:10. Bez využití.

HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) Branky a nahrávky: 4. Kašpařík (Kuchejda), 23. Mikuš (Kuchejda), 27. R. Pšurný, 55. Gulaš (Novák) - 1. Bonk (Hrabal), 26. Bonk (D. Květoň, Zíb), 60. Kohn. Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:7, navíc Verot (Třinec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3947.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 3:2 po sn. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 42. Čermák (Erat), 51. Pospíšil (Bičánek), rozhodující sam. nájezd Hubáček - 12. Vlasák (Duda), 44. Duda (Martin Straka). Rozhodčí: Blecha, Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6774.

PSG Zlín - Rytíři Kladno 2:3 po sn. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 5. T. Sýkora (Honejsek, F. Čech), 17. Čajánek (Köhler, Hamrlík) - 5. Kalla (Toman), 29. Kafka (Dragoun, Hovorka), rozhodující sam. nájezd Kalla. Rozhodčí: Minář, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4655.

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:5 (1:3, 0:2, 0:0) Branky a nahrávky: 13. Tomas (Čutta, D. Výborný) - 9. V. Růžička ml. (Kadlec), 12. Kuboš (Kalus, T. Hertl), 14. Kuboš (T. Hertl, M. Čermák), 29. T. Hertl (M. Čermák), 39. Kalus (Sklenář, Tomica). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 13:10, navíc Čutta 10 min. a 5 min a do konce utkání, Dudáš, Indra oba 10 min. - Kalus 10 min. a 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3370.

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 2:1 po sn. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 40. Svačina (Rehák), rozhodující nájezd Pohl - 56. Hanzl (Ručinský, Trávníček). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Burger, Malík (oba Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 4271.