Liberec po osmi prohrách v řadě konečně vyhrál

20:22aktualizováno  20:57
PRAHA - Hokejisté Liberce v 35. kole extraligy zabrali po osmi porážkách za sebou a vyhráli na ledě předposlední Mladé Boleslavi 2:1 v prodloužení. Oba góly Bílých Tygrů vstřelil slovenský útočník Milan Bartovič, který rozhodl v čase 61:39.

Liberec foto: ČTK

Na šance se v utkání dlouho čekalo a až v sedmé minutě se do ní při Demelově vyloučení dostával v oslabení Balaštík, ale v úniku mu utekl puk a nestihl zakončit. Další možnost měl Trončinský, domácího gólmana Hübla však nepřekonal. Mladá Boleslav pak uzamkla soupeře, ale i Hüblův protějšek Pinc odolal bez úhony.

Ml. Boleslav - Liberec 1:2 pr.

Branky a nahrávky: 26. Tomas (Podkonický) - 22. Bartovič (P. Nedvěd), 62. Bartovič. Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8, navíc Čutta - Štich oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4055.

Ve 12. minutě jel na něho po Balaštíkově přihrávce osamocený Mikulík, ani on s blafákem neuspěl. Na druhé straně trefil nenápadnou střelou horní tyč Moravec. V závěru úvodní části zahrozil v oslabení Dušek.

Po 77 vteřinách druhého dějství se radoval z vedení Liberec. Po Nedvědově přihrávce se z mezikruží trefil Bartovič. Hosté se pak ubránili 92 sekund v oslabení tří proti pěti, navíc při něm ujel Vantuch, ale Hübla nepřekonal.

V pokračující přesilovce pěti proti čtyřem už se domácí dočkali vyrovnání.

Pokus Podkonického z úhlu ještě vykryl v brankovišti bek Čakajík, ale před dorážejícím Tomasem situaci nezachránil. V 39. minutě mohli Bílí Tygři opět jít do vedení; Nedvěd po Kudrnově asistenci minul zblízka odkrytou branku.

Bartovič únik v závěru neproměnil

V závěrečné třetině brankových příležitostí opět ubylo, oba celky především nechtěly chybovat. Rozruch tak přinesla hlavně potyčka v 50. minutě, v které byli nejaktivnější Čutta se Štichem, ale sudí je do pěstního souboje nepustili. V 55. minutě unikl Bartovič, který na Hübla nevyzrál, ale vynutil si alespoň faul Chaloupky. Následná přesilovka Severočechů však prodloužení neodvrátila.

V nastavení už ovšem rozhodl svým druhým dnešním zásahem do černého Bartovič střelou pod horní tyč.

Další páteční výsledky extraligy

PSG Zlín - HC Sparta Praha 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Lapšanský (Forman), 18. Ton (Tenkrát), 21. Broš (I. Rachůnek, Milam), 52. Pacovský (I. Rachůnek, Milam), 56. Tenkrát (Ton, Sersen). Rozhodčí: Šír, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 6949.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 6:2 (1:0, 3:1, 2:1) Branky a nahrávky: 13. Žižka (H. Zohorna, Koreis), 23. Švrček (Němec, L. Čermák), 23. Balej, 29. Holec (Petrovický), 46. L. Čermák (Dlouhý, Němec), 56. T. Svoboda (Divíšek, Malec) - 27. Dej (Skuhravý, Skladaný), 57. Gřegořek (Skladaný). Rozhodčí: Polák, Blecha - Bryška, Novák. Vyloučení: 9:7, navíc Koreis - Dej oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7200.

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. McGregor (P. Hořava, Polanský), 20. Klimenta (Peterek), 47. Orsava (Mičulka, Ostřížek). Rozhodčí: Hradil, Minář - Lederer, Kis. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 3696.

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. Vondrka z trest. střílení, 28. Pospíšil (Kadlec, V. Růžička ml.) - 4. Koukal (Kolář I, Borer), 27. Koukal (Sičák), 33. Kousal (Jánský, V. Kočí), 41. Starý (Koukal, Kolář I), 46. T. Zohorna (Somík), 60. T. Zohorna (V. Kočí, Sičák). Rozhodčí: A. Jeřábek, Turčan - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 8:5, navíc Kalus (Slavia) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 8590.