Liberec opět porazil Spartu a je blízko postupu, Zlín v Olomouci srovnal

20:55
PRAHA - Hokejisté Liberce zdolali ve druhém utkání předkola Generali play off Tipsport extraligy Spartu 4:1 a za stavu 2:0 mohou už v pátek v Praze zaútočit na postup do čtvrtfinále. Zlín zvítězili na ledě Olomouce 3:1, vyrovnal stav série na 1:1 a s jistotou bude hostit pokračování boje v pátek i v sobotu.

Liberečtí slaví jednu ze čtyř branek foto: ČTK

Liberec se dostal do vedení v 19. minutě díky dorážce Martina Bakoše a Bílí Tygři Pražany definitivně zlomili ve druhé třetině dvěma góly během 18 vteřin, o které se postarali Michal Bulíř v přesilové hře a obránce Ladislav Šmíd.

Ve 46. minutě využil další přesilovku Marek Kvapil a zvýšil už na 4:0 a výsledek zkorigoval 97 sekund před koncem z trestného střílení Lukáš Pech.

Zlínu se podařilo v první třetině úspěšně ubránit několik oslabení a dostal se díky brance Antonína Honejska do vedení.

Po zvýšení Pavla Klhůfka ve druhé části sice ve 49. minutě snížil Jan Knotek, ale vítězství hostů definitivně potvrdil 99 sekund před koncem Jiří Ondráček.

Předkolo Generali play off hokejové Tipsport extraligy - 2. zápasy:

HC Olomouc - Aukro Berani Zlín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
49. J. Knotek (J. Galvas, Eberle) - 10. Honejsek (Freibergs), 23. Klhůfek (Ferenc, Freibergs), 59. J. Ondráček. Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 5194. Stav série: 1:1.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
19. Bakoš (Pyrochta, J. Vlach), 33. Bulíř (Pyrochta, Filippi), 34. Šmíd (Ševc, L. Krenželok), 46. M. Kvapil (Bulíř) - 59. Pech z trestného střílení. Rozhodčí: Šír, Mrkva - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:10, navíc Maier, Lakatoš - Uher všichni 10 min., Ďaloga 5 min. a do konce utkání, Jarůšek 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5334. Stav série: 2:0.