Liberec obrátil stav utkání se Zlínem, Sparta překvapivě podlehla Boleslavi

22:07
PRAHA - Hráči Liberce si nakonec poradili se Zlínem, se kterým ještě ve 42. minutě prohrávali 1:3. V Litvínově si domácí hokejisté konečně dopřáli spoustu brankové radosti, když porazili Karlovy Vary 7:2.

Jakub Petružálek slaví v zápase s Karlovými Vary. foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

V zápase Liberce se Zlínem se v první třetině mohli fandové hokeje radovat jedinkrát, hned v čase 1:01 se poprvé v utkání prosadil Libor Hudáček. Na další chvíli ke křiku slova „gól“ se čekalo až do druhé periody, kdy třemi brankami vyhnali zlínští hokejisté brankáře Willa z jeho svatyně.

Náhradník Schwartz do konce utkání neinkasoval, a tak Bílí Tygři připravili velký obrat. Mezi 42. a 45. minutou zaznamenal Liberec také tři zářezy na pažbě, a když velkolepý zvrat dokonal v předposlední minutě Redenbach, nebylo o vítězi pochyb.

Střelnici si otevřeli ve středečním zápase hráči Litvínova. Už v první části se radovali ze tří branek do sítě velkého rivala, přičemž Karlovy Vary korigovaly jediným gólem.Ve druhé třetině snížil karlovarský Flek na 2:3, jenže poté už oslavně zdvihali ruce jen fandové žlutočerných hokejistů.

Do konce části zvýšili na celkových 5:2 Petružálek s Hüblem, aby závěrečnou periodu otevřel Juraj Mikúš a zápas uzavřel ránou do šibenice Jurčík. Karlovy Vary si tak odvážejí nadílku 7:2.

Hráči Liberce se radují z svého pátého gólu.
Zprava Zdeněk Okál a Pavel Kubiš ze Zlína se radují z gólu.

O poznání na branky chudším zápasem bylo střetnutí Komety Brno s Pardubicemi. Na první gól čekali návštěvníci brněnské haly až do druhé poloviny zápasu, přesněji do 31. minuty, kdy se trefil Malec. Když se o sedm minut později trefil Zaťovič, bylo hotovo.

Brankář Brňanů Karel Vejmelka si tak připsal čisté konto a zamotal hlavu trenérům, kteří v ten den přivítali novou akvizici do brankoviště - Libora Kašíka, jenž dříve působil ve Zlíně. Ten ale ještě do středečního zápasu nenastoupil.

V posledním středečním zápase se o stavu zápasu přetahovaly týmy Sparty a Mladé Boleslavi. Po dvou třetinách to vypadalo, že si všechny body nechá v O2 aréně pražský celek, jenže ve 3. třetině zavelel k obratu boleslavský obránce Bernard.

Daleko větším rizikem pro Spartu byl ale Michal Vondrka. Ten si v zápase připsal hattrick, a i jeho zásluhou nakonec brali všechny body hráči z města automobilů.

Výsledky středečních utkání extraligy:

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. L. Hudáček (Lenc, M. Kvapil), 42. L. Hudáček (M. Kvapil), 43. Ševc (Ordoš, L. Krenželok), 45. P. Jelínek (Ordoš), 59. Redenbach (P. Jelínek) - 23. Kubiš (Okál), 30. Řezníček (Popelka), 33. Popelka (Václavek). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4086

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Gerhát (Trávníček), 6. Válek (J. Petružálek, J. Mikúš), 19. Trávníček, 36. J. Petružálek (Ščotka, M. Hanzl), 39. V. Hübl (J. Mikúš, Porseland), 45. J. Mikúš (Jurčík, Porseland), 55. Jurčík (V. Hübl, F. Lukeš) - 17. Kovačevič (Roman Vlach, T. Mikúš), 31. Flek (Plutnar, Šenkeřík). Rozhodčí: Hejduk, Roman Svoboda - J. Ondráček, Pešek. Vyloučení: 7:8, navíc Jurčík (Litvínov) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 4846.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Malec (P. Holík, Mueller), 38. Zaťovič (Kašpar, P. Holík). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:5 (0:1, 3:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Košťálek (Blain, Forman), 32. A. Kudrna (Říčka, P. Vrána), 34. Blain (Tomáš Dvořák) - 18. Vondrka (Skalický), 28. L. Pabiška (Dlapa), 45. Bernad (Klepiš, Skalický), 58. Vondrka (Skalický), 60. Vondrka (Klepiš). Rozhodčí: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 7910.