Liberec nevyužil šanci vrátit se do čela. Litvínov, Kometa a Sparta se po výhrách dotahují

19:30aktualizováno  20:30
PRAHA - Hokejisté Liberce nevyužili šance vrátit se do čela extraligové tabulky. Ve 28. kola totiž prohráli v Karlových Varech 3:5 a na prvním místě zůstává Třinec, který ve čtvrteční předehrávce vyhrál v Plzni 1:0. Karlovarští porazili obhájce titulu po šesti předchozích prohrách a zároveň ukončili sérii čtyř porážek s Libercem.

Karlovarský kapitán se raduje z vítězné branky. foto: MAFRA - Ladislav Němec

Hokejisté Třince jdou do čela extraligy. Jedinou brankou porazili Plzeň

Zaváhání Liberce pak využili hokejisté Litvínova, kteří na svém ledě porazili Zlín 2:1 a ztrácejí na Severočechy už jen bod. Severočeši si připsali první výhru nad jihomoravským soupeřem v sezoně.

Duel rozhodl přesilovkový gól Daniela Sörvika ve 44. minutě. Severočeši tak vyhráli doma podvanácté v řadě.

Kometa vyhrála po třech prohrách

O další bod zpět je na čtvrtém místě Kometa Brno, která porazila Hradec Králové 4:2. Kometa tak ukončila sérii tří zápasů bez výhry. Kometa zároveň doma porazila Mountfield poosmé za sebou.

Na páté místo se probojovala před Hradec pražská Sparta, která vyhrála 5:1 v Pardubicích. Sparta vykročila za vítězstvím už první třetině, kterou vyhrála o dvě branky.

Dynamo sice dokázalo na začátku třetí části snížit na 1:3, ale nic víc hosté svému soupeři nedovolili, naopak si sami vylepšili chuť dalšími dvěma brankami. Pražané tak porazili Východočechy poosmé v řadě.

Chomutov přišel o výhru až v závěru

Hokejisté Vítkovic porazili Chomutov 4:3 v prodloužení. Ostravany dělilo 83 sekund od porážky v normálním čase, ale Vandas nejprve v 59. minutě zařídil prodloužení.

V 63. minutě domácím přihrál druhý bod David Květoň, který ještě v minulé sezoně hájil barvy Pirátů. Vítkovice poprvé v sezoně pokořily Chomutov a zaznamenaly třetí výhru z posledních čtyř kol.