Liberec je opět v čele extraligy. Kometa prohrála na Spartě

20:30
PRAHA - Hokejisté mistrovského Liberce vyhráli v dohrávce 18. kola Tipsport extraligy doma nad Chomutovem 2:0 a dostali se do čela tabulky o tři body před Třinec. Stejné manko má na nového lídra i třetí Kometa Brno, která podlehla v pražské O2 areně před nejvyšší návštěvou této sezony 12 025 diváků Spartě 2:3.

Hokejisté Liberce se otřepali z předchozí prohry foto: ČTK

Výsledky:

Dohrávka 18. kola:
Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Branky a nahrávky: 42. Vitásek (Bulíř), 44. Bulíř (P. Jelínek, Šimek).

Dohrávka 22. kola:
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) Branky a nahrávky: 9. A. Kudrna (J. Hlinka), 15. J. Mikuš (P. Vrána), 55. Uher (Cingel, A. Kudrna) - 27. Kováčik (Štencel), 32. V. Němec.

Liberec, který v neděli prohrál doma s Litvínovem 1:2, vyhrál třináctý z posledních čtrnácti zápasů. O branky se postarali na začátku třetí třetiny obránce Ondřej Vitásek a útočník Michal Bulíř. Brankář Bílých Tygrů Roman Will vychytal v této sezoně už pět nul a povedlo se mu to v posledních osmi duelech.

Sparta vedla díky gólům Andreje Kudrny a Juraje Mikuše po první třetině 2:0, ztrátu ve druhém dějství smazali Jozef Kováčik a Vojtěch Němec. O páté výhře Sparty v řadě rozhodl v 55. minutě útočník Dominik Uher. Kometa prohrála popáté z posledních sedmi utkání.